Zamknij

Dwa legendarne turnieje tego samego dnia

13.27, 24.01.2023 Robert Duda Aktualizacja: 13.32, 24.01.2023
Skomentuj fot. Abramczyk Polonia Bydgoszcz
REKLAMA

Kiedyś to była żużlowa świętość w naszym kraju, czyli inauguracja sezonu i turniej otwarcia - Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych w Bydgoszczy, które ma ponad 30-letnią tradycję. Władze miejscowej Polonii robią wszystko, by zawody jak magnes przyciągnęły na stadion przy Sportowej - po zimowej przerwie - kibiców spragnionych emocji.

[ZT]29809[/ZT]

Polonia Bydgoszcz ogłosiła, że Kryterium Asów odbędzie się w niedzielę, 26 marca o g. 17. Organizator planuje zakontraktować najlepszych polskich zawodników, by na otwarcie sezonu stworzyli emocjonujące i piękne widowisko. Prezes Polonii Jerzy Kanclerz pracuje nad listą startową. Zanosi się, że będzie interesująca i znajdzie się na niej kilka topowych nazwisk.

Kanclerz uchylił rąbka tajemnicy i wiemy, że rozmawiał o udziale w kryterium m. in. z Bartoszem Zmarzlikiem, Dominikiem Kuberą, Patrykiem Dudkiem, Jarosławem Hampelem. Rozmowy o niczym jeszcze nie przesądzają, ale żużlowcy podobno wykazali zainteresowanie i chęci startu. Dominik Kubera jako pierwszy potwierdził organizatorowi, że 26 marca chce i będzie na Sportowej.

[ZT]29807[/ZT]

Kibice Polonii będą mieli okazję zobaczyć w akcji także swoich ulubieńców. Gospodarzy w kryterium mają reprezentować m. in. Wiktor Przyjemski, Kenneth Bjerre, David Bellego, Andreas Lyager.

Ważne, że tradycje związane z organizacją Kryterium Asów są kontynuowane. W przeszłości różnie z tym bywało - w 2013 kryterium nie odbyło się z powodu przedłużającej się zimy. W kolejnych latach przyczyna były problemy finansowe klubu. Kryterium Asów wróciło do kalendarza zawodów żużlowych w 2021 roku. Rok temu turniej wygrał Bartosz Zmarzlik, wyprzedzając Patryka Dudka i Mikkela Michelsena. Mistrz świata w tym roku ma bronić pięknego trofeum, którym jest puchar z wmontowanym żużlowym kołem.

Tego samego dnia, czyli 26 marca zaplanowano w Lesznie, tradycyjny Memoriał Alfreda Smoczyka. Żużlowa karuzela zacznie się kręcić!

(Robert Duda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%