Zamknij

Mikkel Michelsen Indywidualnym Mistrzem Europy

09:20, 23.09.2023 Piotr Dzierliński Aktualizacja: 09:26, 23.09.2023
Skomentuj fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda

Pogoda na wieczór była mało pewna. Na czeskim owalu miał solidnie padać deszcz. Organizatorzy turnieju postanowili przyśpieszyć zawody o 15 minut, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji atmosferycznych.

Czwarta runda TAURON SEC w Pardubicach była ostatnimi zawodami w kalendarzu Indywidualnych Mistrzostw Europy. Turniej został przerwany po 16 biegu, ponieważ zaczęło mocno padać.

[ZT]31292[/ZT]

Zawody zwyciężył Janusz Kołodziej. Na drugiej lokacie plasował się Dominik Kubera, a trzeci Leon Madsen. Indywidualnym Mistrzem Europy po raz trzeci w swojej karierze został Mikkel Michelsen (na zdjęciu). Dzięki wygranej w cyklu tym samym awansował do SGP w 2024 roku. Srebrny medal również zdobył reprezentant Danii - Leon Madsen. Trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Janusz Kołodziej, którego zabrakło podczas pierwszej rundy w Częstochowie z powodu kontuzji. Gdyby nie to miałby bardzo realne szanse na złoto i upragniony start w SGP.

Janusz Kołodziej

Już w pierwszym biegu dnia swoją prędkość pokazał Janusz Kołodziej, który nie dał się złapać rywalom. W drugiej gonitwie tego dnia kolejny Polak zwyciężył. Grzegorz Zengota wystrzelił spod bandy i pewnie pomknął po trzy punkty.

Pierwszy upadek miał miejsce w trzecim wyścigu. Dimitri Berge nie opanował swojego motocykla i trafił w Mikkela Michelsena. Ten upadł i uderzył plecami w bandę. W powtórce Michelsen z dużą przewagą zwyciężył. Leon Madsen po pierwszym słabszym starcie momentalnie się przebudził. Do samego końca walczył z Januszem Kołodziejem i ostatecznie popularny „Koldi” nie podołał zawodnikowi Tauron Włókniarza Częstochowa.

Po 8 wyścigu w Pardubicach zaczął padać deszcz. Mimo to zawody toczyły się dalej. Wiadomo było, że jeśli Mikkel Michelsen zwycięży wyścig 11 to oficjalnie zostanie Indywidualnym Mistrzem Europy. Do samej mety walczył Grzegorz Zengota, aby marzenia Duńczyka na chwilę odstawić na bok. Jednak to było za mało i Mikkel Michelsen został Mistrzem Europy 2023.

[ZT]31289[/ZT]

Co raz mocniej zaczęło padać w Pardubicach i arbiter postanowił przerwać zawody po 16 rozegranych wyścigach.