Zamknij

Polonia Piła odbiła się od dna

09:44, 03.07.2024 Andrzej Bartkowiak Aktualizacja: 09:57, 03.07.2024
Skomentuj fot. Andrzej Pyrcz fot. Andrzej Pyrcz

Równe trzy miesiące musieli czekać kibice Polonii Piła na drugie zwycięstwo swojej drużyny w rozgrywkach Krajowej Ligi Żużlowej. Strzałem w dziesiątkę okazało się wypożyczenie Mathiasa Pollestada, który w debiucie wywalczył płatny komplet punktów w starciu z Lokomotivem Daugavpils. Galeria z meczu na końcu tekstu.

[ZT]34743[/ZT]

Przypomnijmy, że Pilanie byli ostatnio bardzo aktywni na rynku transferowym, bo wypożyczyli też z Unii Leszno – Tate'a Zischke. Młody Australijczyk w meczu przeciwko Łotyszom pełnił rolę rezerwowego. Na torze jednak nie pojawił się ani razu. Nie było zresztą takiej potrzeby, bo Polonia odjechała koncertowe zawody.

Mecz w Grodzie Staszica rozpoczął się z powodu nawałnicy, silnego wiatru i opadów deszczu z 20-minutowym opóźnieniem i był pożegnalnym domowym meczem pilan w tym roku. Wszak w związku z modernizacją obiektu ten zostanie zamknięty na najbliższe miesiące. Polonia, która przegrała na Łotwie 53:36 na pewno chciała się zrewanżować i przerwać passę niepowodzeń. O punkcie bonusowym dość nieśmiało też na pewno myślano. Potrzebne było jednak dobre wejście spotkanie.

Po dwóch biegach prowadzili jednak goście (5:7). Od kolejnego biegu na wyższy poziom wskoczyli gospodarze, którzy zafundowali swoim kibicom dublety, przerwane na chwilę podwójnym zwycięstwem gości w biegu nr 6. Po 7 biegach Polonia prowadziła 26:16 i mogła zacząć myśleć o dodatkowym punkcie, do którego jeszcze trochę brakowało. Gdy w 11 biegu Adam Ellis wraz z Mathiasem Pollsestadem dowieźli do mety kolejne 5 punktów w dwumeczu Lokomotiv był lepszy już tylko o jedno ,,oczko”.

Polonia była nakręcona i udaną końcówką spotkania i zwyciestwami w biegach 13,14 i 15 zapewniła sobie wysokie zwycięstwo 58:32 i pełną pulę. Dla Polonii oznacza to również opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Teraz klasyfikację Krajowej Ligi Żużlowej zamyka właśnie klub z Łotwy.

Polonia Piła – Lokomotiv Daugavpils 58:32

Polonia: Adam Ellis - 12+2 (2,2*,3,3,2*), Norbert Kościuch - 11+1 (3,3,w,2*,3), Jonas Jeppesen - 10+2 (1*,3,2*,3,1), Mathias Pollestad - 13+2 (3,2*,3,2*,3), Wiktor Trofimow jr - 8+1 (2*,1,2,3), Tobiasz Jakub Musielak - 2+1 (0,2*,0), Dawid Grzeszczyk - 2 (2,0,0), Tate Zischke – NS

Lokomotiv: Rene Bach - 11+1 (3,2*,3,2,1,0), Daniił Kołodinski - 9 (0,3,1,2,2,1), Oleg Michaiłow - 1 (0,0,-,1), Steve Worrall - 3 (1,1,1,0,0), Jewgienij Kostygow - 3 (1,1,1,0,-), Artiom Juhno - 1 (1,0,-), Nikita Kaulins - 4+1 (3,0,w,1*)