More
  Strona głównaII ligaAforti Start GnieznoWeteran zasilił ekipę młodego żużlowca

  Weteran zasilił ekipę młodego żużlowca

  -

  Rafał Okoniewski w 2020 roku zakończył żużlowy karierę i próżno go było szukać na stadionie, nawet w roli kibica. „Okoń” długo jednak nie wytrzymał bez żużla. W tym roku wraca w nowej roli.

  Rafał Okoniewski podjął współpracę z Szymonem Szlauderbachem z Aforti Startu Gniezno. Będzie mu pomagał i doradzał. Jako jego mechanik pojawi się na treningu w Gnieźnie jeszcze w tym tygodniu.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Rafał Okoniewski podjął współpracę z Szymonem Szlauderbachem z Aforti Startu Gniezno

  Jak się okazuje, o pomoc i współpracę poprosił Okoniewskiego nie tylko Szlauderbach, ale również dzwonili do niego inni zawodnicy. Były żużlowiec m. in. Polonii Piła, Stali Gorzów, Unii Leszno, Stali Rzeszów, GKM Grudziądz zdecydował, że będzie wspierał i jeździł na zawody na ile mu czas pozwoli i podjął współpracę z dwoma zawodnikami. Wybrał propozycję współpracy ze Szlauderbachem i Norbertem Krakowiakiem z ZOOLeszcz GKM Grudziądz.

  Okoniewski uczył się pierwszych ślizgów na żużlu pod okiem taty, dzisiaj już śp Mariusza Okoniewskiego, byłego żużlowca Unii Leszno. Rafał trenował na mini-torze w Pawłowicach. W 1996 roku zdobył żużlowa licencję, będąc zawodnikiem Polonii Piła.

  Reklama

  Był jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników młodego pokolenia. Dwukrotnie – w latach 1998 i 1999 – został mistrzem Europy juniorów. W 2001 roku wywalczył brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata juniorów. Dwukrotnie świętował zdobycie tytułu młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski. Wygrywał zawody o Złoty Kask, Srebrny kask i Brązowy Kask. Wygrywał drużynowe mistrzostwa Polski. W 2012 roku sięgnął po tytuł wicemistrza Polski w konkurencji indywidualne na torze w Zielonej Górze.

  „Okoń” od 2020 roku już nie startuje na żużlu. Teraz zobaczymy go w nowej roli – będzie pomagał młodym zawodnikom.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...