More
  Strona głównaAktualnościBartosz Smektała blisko Fogo Unii Leszno

  Bartosz Smektała blisko Fogo Unii Leszno

  -

  Autor zdjęcia:Unia Leszno

  Luty to czas intensywnych treningów i zawodnicy szukają dobrej pogody i możliwości pojeżdżenia na motocyklach. Duża część żużlowców rozjechała się po Europie. W Hiszpanii od piątku trenuje Fogo Unia Leszno.

  Pogoda dopisuje, warunki do trenowania są bardzo dobre. Leszczyńskie Byki mieszkają w hotelu „Samba” w Lloret de Mar na południu Hiszpanii i tam też organizują sobie treningi. Codziennie po kilka godzin spędzają na crossie. Rozlega się tylko brzęczenie silników. Dzisiaj lub jutro dołączy do ekipy David Bellego, który w sobotę ścigał się w Marmande w premierowych zawodach ligi francuskiej. „Ballego” w inauguracyjnym występie wywalczył 17 pkt (3,2,0,3,0,6!,3). Jego drużyna Moto Club Morizes przegrała na wyjeździe 45:54.

  Czytaj więcej  Polonia Bydgoszcz idzie za ciosem. Rekord Przyjemskiego
  (fot. Unia Leszno) Trwa obóz przygotowawczy Unii Leszno w Hiszpanii

  W Lloret de Mar z Bykami trenują także australijscy stranieri – Jason Doyle i Jaimon Lidsey. Jest również spora grupa młodzieży, zawodnicy przygotowujący się do ścigania w U-24 PGE Ekstralidze. Wszyscy trenują pod czujnym okiem menadżera Piotra Barona. W Hiszpanii z drużyną jest również prezes klubu Piotr Rusiecki.

  W hotelu oprócz żużlowców mieszkają również przygotowujący się do sezonu startów kolarze m. in. z Francji, Belgii i Niemiec oraz młodzi piłkarze. Jest również w „Lloret”, mieszka w „Sambie” i trenuje na crossie, Bartosz Smektała. Wychowanek leszczyńskiej Unii, aktualnie zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa, w przeszłości gościł i trenował w Lloret de Mar, gdy do Hiszpanii wyjeżdżał z macierzystym klubem.

  Reklama

  „Smyku” skorzystał z okazji, tym bardziej, że zna warunki treningowe, które na południu Hiszpanii w lutym są na wysokim poziomie. Poza tym Smektała zna się z unistami, z wieloma przyjaźni się, więc dlaczego miałby nie skorzystać. W grupie raźniej.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...