Strona główna Publicystyka Bobcio i mecz żużlowy

Bobcio i mecz żużlowy

-

Autor zdjęcia:Archiwum

W sierpniu nakładem Wydawnictwa Nowa Baśń pojawiła się książeczka dla dzieci „Bobcio i mecz żużlowy”. Jest to debiut literacki Marty Magdańskiej, a zarazem pierwsza na rynku książka dla dzieci o tej tematyce.

Inspiracją do powstania debiutanckiej książki „Bobcio i mecz żużlowy” był syn autorki – 4,5-letni Mateusz nazywany w domu Bobciem. To największy (zaraz po swoim tacie) fan żużla! Ich relacja i wspólna pasja do sportu stały się motorem do stworzenia tej historii.

Poznajcie Bobcia, który jest największym fanem żużla wśród wszystkich swoich kolegów z przedszkola. Kiedy tylko w telewizji rozpoczyna się transmisja meczu żużlowego, Bobcio wsiada na swój motocykl i zamienia się w najprawdziwszego żużlowca.

Książeczka napisana jest w sposób bardzo przystępny dla młodego czytelnika – Bobcio wybiera się z tatą na mecz i zadaje mu różnorodne pytania ze świata żużla. Dzięki takiej formie, dziecko może w łatwy sposób przyswoić najważniejsze informacje i nauczyć się nowych pojęć.

Podczas lektury książeczki „Bobcio i mecz żużlowy” można dowiedzieć się, w jakich kaskach jeżdżą goście, a w jakich gospodarze, a także, czym jest plastron, łyżwa oraz polewaczka. Na końcu publikacji czytelnik znajdzie krótki sprawdzian z wiedzy o żużlu – umożliwia to powtórzenie przyswojonych informacji, a tym samym ich utrwalenie.

Dodatkowo, lekturę uatrakcyjniają barwne ilustracje autorstwa Mariusza Hołoda.

„Bobcio i mecz żużlowy” to najlepszy prezent dla małych fanów żużla – ale także tych dużych, którzy chcą tym sportem zainteresować swoje pociechy.

Bobcio i mecz żużlowy Księgarnia Wydawnictwa Nowa Baśń (ksiegarnianowabasn.com)

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...