Strona główna Ekstraliga Duża jest cena sukcesu. Czy kluby to udźwigną?

Duża jest cena sukcesu. Czy kluby to udźwigną?

-

Betard Sparta w dwóch ostatnich meczach zdobyła 126 punktów plus 18 bonusów – wszystkie płatne. Trener i zawodnicy zacierają dłonie, kibice z “Olimpico” już spogladają w kierunku play off. Drużyna wygrywa, zawodnicy kasują forsę, co na to dział księgowości we wrocławskim klubie?

Nie dziwię się, że prezesi przymykają oko, gdy kilku kibiców więcej wejdzie na stadion, niż planowane 25 procent pojemności widowni. Przecież w klubie wiedzą, ile wydrukowali wejściówek i ile się ich sprzedało. Wiadomo, że nie więcej niż 25 procent. I w tym momencie puszczam do Was oko. Też nie wierzę, że wszyscy przestrzegają obostrzeń. Kasa, Misiu, kasa…

Wracając do tematu wypłat dla zawodników, to Sparta faktycznie wyciska z prezesa każdy zaoszczędzony pieniądz. Jeszcze z dwa lub trzy mecze wygrane przez wrocławian w stylu, jaki zaprezentowali w konfrontacji z Falubazem Zielona Góra i GKM Grudziądz, nie ma wyjścia – muszą we Wrocławiu postawić maszynkę do drukowania pieniędzy i ruszyć z produkcją. Bądźmy jednak spokojni o finanse.

Wrocław duże miasto i jeśli potrafi udźwignąć ciężar utrzymania piłkarskiego Śląska (budżet kilka razy większy niż posiada Sparta), to poradzi sobie z żużlem. Są przecież jeszcze sponsorzy. Betonowych prefabrykatów Betardu nikt nie złamie. Dlaczego więc mieliby je złamać żużlowcy?

My tu o Sparcie, która wysoko wygrała dwa mecze, ale są też inni. Zwróćcie uwagę, że Fogo Unia Leszno w niedzielę pojedzie w tym sezonie czwarty raz z rzędu na wyjeździe (Grudziądz, Wrocław, Lublin, Gorzów). Przy tym, co warto zaznaczyć z ekonomicznego punktu widzenia) na ostatnim meczu u siebie z zielonogórskim Falubazem nie sprzedali wszystkich biletów. Zakładam, że przygotowali wejściówki na 25 procent pojemności widowni. Zostało prawie tysiąc.

Reklama

I co mają powiedzieć w Lesznie? Przede wszystkim, co mają powiedzieć swoim zawodnikom w dniu wypłaty? Mogą płakać, ale płacić trzeba. W żużlu, jak w każdej innej dyscyplinie sportu, najważniejszy jest wynik sportowy i on buduje finanse, atmosferę i przyszłość.

To dopiero półmetek rundy zasadniczej. Pozdrawiam księgowych.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...