More
  Strona głównaAktualnościDwunastu wspaniałych

  Dwunastu wspaniałych

  -

  Dwunastu żużlowców otrzymało nominację do reprezentacji Polski na rok 2022r. Selekcjoner Rafał Dobrucki dokonał wyboru i Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego zaakceptował jego propozycję. W porównaniu z ub. rokiem kadra została znacząco uszczuplona.

  W biało-czerwonych barwach w sezonie 2022 wystąpi pięciu seniorów, siedmiu juniorów i po jednym reprezentancie w wyścigach na lodzie oraz na długim torze (long track). powołał 12 zawodników, którzy występować będą w Żużlowej Reprezentacji Polski w 2022 roku.

  Rok temu selekcjoner reprezentacji Rafał Dobrucki podzielił kadrowiczów na trzy grupy: seniorzy, juniorzy, U23. Powołał w sumie 28 zawodników. Biało-czerwoni w 2021 roku zdobyli drużynowo 5 medali – 2 złote (DMŚJ, DME U23) oraz 3 srebrne (SON, MEP, MEP U19).

  W składzie reprezentacji Polski znaleźli się uczestnicy Speedway Grand Prix i pod tym względem wybór wydaje się oczywisty. Jedynym seniorem spoza startujących w Speewdway Grand Prix jest Dominik Kubera. Kadra juniorów bez niespodzianek – siedmiu najlepszych zawodników do lat 21 w Polsce, w tym medaliści IMŚ Juniorów 2021 mistrz świata Jakub Miśkowiak i drugi wicemistrz świata Wiktor Lampart (brąz). Ponadto w reprezentacji kraju juniorów znaleźli się Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Mateusz Świdnicki i Damian Ratajczak.

  Reklama

  Seniorzy:

  Patryk Dudek

  Dominik Kubera

  Maciej Janowski

  Paweł Przedpełski

  Bartosz Zmarzlik

  Juniorzy:

  Mateusz Cierniak

  Bartłomiej Kowalski

  Wiktor Lampart

  Jakub Miśkowiak

  Wiktor Przyjemski

  Damian Ratajczak

  Mateusz Świdnicki

  Ice Speedway:

  Michał Knapp

  Long track:

  Stanisław Burza

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...