A jednak to amerykański koncern Discovery przejmie prawa do organizacji zawodów Speedway Grand Prix. Światowa Federacja Motocyklowa (FIM) rozstrzygnęła przetarg. BSI straci prawa organizacji z końcem 2021 roku.

Wczoraj przekazaliśmy Państwu nieoficjalna informację o wynikach przetargu na organizowanie SGP od sezonu 2022. Dzisiaj już jednak możemy potwierdzić, że nowym właścicielem zostanie Discovery. Co ciekawe, Discovery zamierza nawiązać bliską współpracę z toruńska firmą One Sport. I to właśnie organizator mistrzostw SEC i indywidualnych mistrzostw świata juniorów ma być odpowiedzialny za przygotowanie torów i inne szczegóły organizacyjne.

Prawdopodobnie transmisje telewizyjne z zawodów będą dostępne w TV Eurosport, która jest bardziej dostępna, niż kodowane stacje telewizyjne, posiadające umowę z BSI. Więcej na ten temat znajdziecie w najnowszym Magazynie Żużel, który jest bezpłatny – po wcześniejszym zamówieniu naszego newslettera. Możesz to zrobić tutaj: https://magazynzuzel.pl/numery-archiwalne/