More
  Strona głównaAktualnościOn chce w Lesznie zostać na dłużej

  On chce w Lesznie zostać na dłużej

  -

  Baza sprzętowa niedaleko Leszna, na miejscu uwijają się jak w ukropie dwaj mechanicy – Maciej Jąder i Rafał Lohmann. Ten pierwszy z żużlowej rodziny, w przeszłości był zawodnikiem leszczyńskich Byków. Obaj to mechanicy z doświadczeniem. Dla pracodawcy to skarb.

  „Makey” przez wiele lat pracował w teamie Hansa Andersena, natomiast Lohmann w zespole mechaników u Andreasa Jonssona. Całością zarządza szef, czyli Jason Doyle. Australijczyk największy sukces w karierze osiągnął w 2017 roku, zdobywając tytuł mistrza świata i po latach chciałby powtórzyć sukces.

  Czytaj więcej  Włókniarz Częstochowa: dziś zostały mocno przymknięte drzwi do play off
  Jason Doyle chce zakotwiczyć w Lesznie na dłużej (fot. Magazyn Żużel)

  Jak się okazuje, Doyle zamierza powojować nie tylko w Speedway Grand Prix, ale ma szanse pierwszy raz w karierze sięgnąć po tytuł drużynowego mistrza Polski. Nadzieje i szanse daje mu obrońca mistrzowskiej korony – Fogo Unia Leszno, z którą podpisał roczny kontrakt. Unia będzie czwartym klubem Doyle’a w ekstralidze. Wcześniej zdobywał punkty dla Falubazu, Apatora i Włókniarza.

  Czytaj więcej  Drużyna „staruszków” wjedzie do play-off?

  – Unia wygrywała ligę przez ostatnie cztery lata i mam nadzieję, że uda nam się wygrać rozgrywki piąty raz z rzędu. Mamy bardzo mocną kadrę seniorską. Bycie w jednym zespole z Emilem Sajfutdinowem, Piotrem Pawlicki czy Januszem Kołodziejem jest wielką sprawą – uważa Jason Doyle.

  Reklama

  Nowy zawodnik Byków chciałby w końcu znaleźć swoje miejsce w lidze na dłużej. Ma nadzieję, że Leszno mogłoby być miejscem, w ktorym zakotwiczy może nawet do końca kariery.

  – Jeśli wszystko będzie szło po mojej myśli, chciałbym na dłużej zatrzymać się w Lesznie, a nie ciągle zmieniać otoczenie – potwierdza nowy zawodnik leszczyńskich Byków.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...