Strona główna Aktualności On chce w Lesznie zostać na dłużej

On chce w Lesznie zostać na dłużej

-

Baza sprzętowa niedaleko Leszna, na miejscu uwijają się jak w ukropie dwaj mechanicy – Maciej Jąder i Rafał Lohmann. Ten pierwszy z żużlowej rodziny, w przeszłości był zawodnikiem leszczyńskich Byków. Obaj to mechanicy z doświadczeniem. Dla pracodawcy to skarb.

“Makey” przez wiele lat pracował w teamie Hansa Andersena, natomiast Lohmann w zespole mechaników u Andreasa Jonssona. Całością zarządza szef, czyli Jason Doyle. Australijczyk największy sukces w karierze osiągnął w 2017 roku, zdobywając tytuł mistrza świata i po latach chciałby powtórzyć sukces.

Czytaj więcej  Emil Sajfutdinow i Piotr Pawlicki wywinęli numer!

Jason Doyle chce zakotwiczyć w Lesznie na dłużej (fot. Magazyn Żużel)

Jak się okazuje, Doyle zamierza powojować nie tylko w Speedway Grand Prix, ale ma szanse pierwszy raz w karierze sięgnąć po tytuł drużynowego mistrza Polski. Nadzieje i szanse daje mu obrońca mistrzowskiej korony – Fogo Unia Leszno, z którą podpisał roczny kontrakt. Unia będzie czwartym klubem Doyle’a w ekstralidze. Wcześniej zdobywał punkty dla Falubazu, Apatora i Włókniarza.

Czytaj więcej  Wilki Krosno jeszcze wzmocniły i tak mocny skład

– Unia wygrywała ligę przez ostatnie cztery lata i mam nadzieję, że uda nam się wygrać rozgrywki piąty raz z rzędu. Mamy bardzo mocną kadrę seniorską. Bycie w jednym zespole z Emilem Sajfutdinowem, Piotrem Pawlicki czy Januszem Kołodziejem jest wielką sprawą – uważa Jason Doyle.

Reklama

Nowy zawodnik Byków chciałby w końcu znaleźć swoje miejsce w lidze na dłużej. Ma nadzieję, że Leszno mogłoby być miejscem, w ktorym zakotwiczy może nawet do końca kariery.

– Jeśli wszystko będzie szło po mojej myśli, chciałbym na dłużej zatrzymać się w Lesznie, a nie ciągle zmieniać otoczenie – potwierdza nowy zawodnik leszczyńskich Byków.

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...