Zamknij

Nasz korespondent z Australii: „Brawo dla Jacka Holdera, ale mnie oczarował Douglas"

20.33, 11.01.2023 wysłuchał Artur Bielecki Aktualizacja: 20.37, 11.01.2023
Skomentuj fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda
REKLAMA

- Zrobiło się wielkie halo po 20. biegu. Cała masa komentarzy, niestety, także hejtu internetowego. Zupełnie niepotrzebnie! - nadaje z Australii i apeluje nasz korespondent, Marek Wielowiejski. - Przecież nikomu nic się nie stało. Walka młodego Holdera z Tungatem była ostra, ale wszystko w ramach fair play.

[ZT]29767[/ZT]

Wielowiejski rozmawiał z zawodnikami po turnieju. Udało mu się ustalić, że walka to jedno, ale podobno iskierkę emocji rozpaliły słowa. Padły one spod kasku jednego z zawodników i na zasadzie "słowo za słowo", nagle powstał dym. Do akcji na torze szybko wkroczył Chris Holder i mechanicy, którzy odciągnęli Tungate, bo on wykazywał większe zdenerwowanie.

- Gdyby taka sytuacja torowa zdarzyła się w polskiej lidze i blokujący rywala Holder reprezentował barwy gospodarzy, to kibice na stojąco biliby mu brawo. W Australii reakcja publiki była jaka była. Nic się nie stało. To że Rohanowi puściły nerwy, cóż zdarza się. Nie róbmy z tej sytuacja wielkiej sensacji, bo jej nie było - uważa polski kibic w Brisbane.

[ZT]29752[/ZT]

Mistrzem został Jack Holder i on zebrał najwięcej braw.

- Według mnie bohaterów było dwóch - młody Holder i Ryan Douglas. Ten drugi startował z dziką kartą i spisywał się rewelacyjnie. Chłopak stanął na podium i szkoda, że nie startował we wszystkich turniejach. Będąc w takiej formie, jaka zaprezentował w czwartej rundzie, miałby szanse na medal - przekonuje Wielowiejski i od razu wskazuje najbardziej przegranych zawodników. - Zdecydowanie zawiódł Chris Holder.

[ZT]29665[/ZT]

- Nie wiem, czy chłop jest bez formy, czy bez sprzętu. Ale powinien postarać się, gdy bierze w mistrzostwach kraju i przez kilka tygodni zapowiada, że powalczy o przynajmniej o przepustkę do Speedway Grand Prix - krytykuje Ch. Holdera Marek Wielowiejski.

Ch. Holder w Brisbane zajął dopiero 10 miejsce 7 pkt (3,0,0,1,3). W klasyfikacji generalnej IMA uplasował się na 8 miejscu, czyli w środku stawki. Jak na byłego mistrza świata, doświadczonego żużlowca, to bardzo słaby wynik.

 

(wysłuchał Artur Bielecki)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%