Zamknij

Prezes Polonii Pila: To nie były ostatnie zawody w tym roku

16:52, 20.09.2023 Piotr Dzierliński Aktualizacja: 16:52, 20.09.2023
Skomentuj fot. Andrzej Pyrcz fot. Andrzej Pyrcz

Z pompą odbył się w miniona sobotę memoriał imienia Wiesława Rutkowskiego w Pile. Działacze z Piły na turniej ściągnęli gwiazdy z Ekstraligi. W obsadzie pojawił się między innymi Bartosz Smektała, Szymon Woźniak oraz Jaimon Lidsey.

Przy okazji ogłoszono, że nowym trenerem Enea Polonii Piła będzie sam Hans Nielsen. Dan Gilkes oraz Jonas Knudsen potwierdzili pozostanie na sezon 2024 w barwach Polonii.

[ZT]31266[/ZT]

Memoriał Wiesława Rutkowskiego o Puchar Prezydenta Miasta Piły rozegrany został w formule czwórmeczu według zasad znanych kibicom z Drużynowego Pucharu Świata. W każdym biegu wystąpił jeden reprezentant każdej z drużyn. Po 16 rozegranych wyścigach podsumowane zostały punkty poszczególnych drużyn i zawodników i na tej podstawie nastąpiły nominacje do kolejnych czterech biegów nominowanych. Zawody zwyciężyła drużyna z największą ilością punktów.

[FOTORELACJA]200[/FOTORELACJA]

Memoriał zwyciężył zespół „Asta Team”. Miejscowi zawodnicy, czyli Adrian Cyfer i Peter Ljung poprowadzili swoją drużynę do wygranej. Cenne punkty dorzucili Kevin Juhl Pedersen oraz Szymon Woźniak. Nie obyło się bez przykrych zdarzeń na torze. Norbert Kościuch zaliczył upadek i został przetransportowany karetką do szpitala.

Wiesław Rutkowski był legendą Polonii Piła na przełomie lat 50 i 60. Po upadku klubu z Piły żużlowiec postanowił zmienić swoje barwy klubowe na Start Gniezno. Spędził tam 6 sezonów. Przez większość kariery Wiesław Rutkowski jeździł w Drugiej Lidze Żużlowej. Jednym z największych osiągnięć byłego żużlowca był awans do Finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski w 1960 roku. Zdobył 5 punktów i finalnie dało mu to odległą 11 lokatę. Zmarł 14 marca 2012 roku.

Prezes Enea Polonii Pila w rozmowie z Tomaszem Zalewą zdradził, że to nie były ostatnie zawody żużlowe w tym roku w Pile.

[ZT]31264[/ZT]

-Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie, ale prowadzimy rozmowy. Na 8 października planujemy w Pile, Indywidualne Mistrzostwa II ligi.