Zamknij

Zawodnik Motoru Lublin: "Miałem chwilowy zastój, niektórzy mogli się niepokoić"

23.41, 03.08.2022 Aktualizacja: 23.43, 03.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Rozmowa z Mateuszem Cierniakiem - zawodnikiem Motoru Lublin

Do Lublina przyjeżdża Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski i oba zespoły mają już pewny awans do fazy play off.

Co nie znaczy, że nie będzie zaciętej walki na torze. W każdym meczu chcemy wygrywać. I my i tak samo zawodnicy z Gorzowa. Myślę, że będzie to ostatni i bardzo dobry test dla obu zespołów, przed tymi najważniejszymi meczami. Test dla zawodników obu drużyn, ale też test naszego lubelskiego toru. Każdy chce zrobić ostatnie poprawki i ten mecz to ostatni moment, żeby to zrobić.

Dla Ciebie mecz z Gorzowem ma dodatkowy podtekst.

No tak. Rok temu debiutowałem w PGE Ekstralidze w barwach Motoru Lublin i właśnie w Gorzowie Wielkopolskim w meczu ze Stalą. Ale to nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Poza tym, że to był mój pierwszy mecz, to był taki sam jak każdy inny. To szczegół, że akurat z tą drużyną debiutowałem i nie przywiązuję do tego wagi. Jakoś specjalnie tego nie przeżywam. Kolejny mecz, który trzeba wygrać i w którym trzeba sprawdzić sprzęt.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

[WIDEO]451[/WIDEO]

Niektórzy zawodnicy Motoru zmieniali już tunerów, u ciebie wszystko gra?

To prawda. Myślę, że jest zdecydowanie lepiej niż było jeszcze kilka spotkań temu. Miałem taki chwilowy zastój i niektórzy mogli być zaniepokojeni. Wydaje mi się, że nie ma powodów do narzekania w tej chwili, jeśli chodzi o kwestie sprzętowe.

Lubelscy kibice nie wyobrażają sobie, że nie będzie jakiegoś medalu.

Fakt. W zeszłym sezonie zawiesiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę i każdy kibic i każdy w klubie bardzo chciałby to powtórzyć, albo jeszcze poprawić. Będziemy się starać, aby nie było gorzej niż rok temu, ale w PGE Ekstralidze każde miejsce w play offach jest sukcesem. I tak uważają wszyscy zawodnicy, bo widzą z bliska jak to wszystko wygląda i jaki jest poziom. Ja wiem, że w rundzie zasadniczej, poza meczem w Częstochowie wszystko wygraliśmy, ale teraz sezon praktycznie zaczyna się od nowa. Każda z sześciu drużyn ma dokładnie takie same szanse, żeby sięgnąć po medal.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%