Zamknij

Z zawodników tego miasta można stworzyć dwie silne ekstraligowe drużyny

07.39, 17.01.2023 Robert Duda Aktualizacja: 07.41, 17.01.2023
Skomentuj fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda
REKLAMA

Gdyby ktoś się zastanawiał, które miasto i jego okolice w Polsce, można określić mianem żużlowego zagłębia, to mamy kandydata. W naszej ocenie numer jeden pod tym względem na żużlowej mapie Polski zajmuje Leszno. W ocenie i przy wyborze wzięliśmy pod uwagę tylko jeden czynnik – liczbę i jakość czynnych zawodników pochodzących z Leszna i okolic, którzy jednak nie startują w miejscowej drużynie. W przypadku Leszna jest nią Unia.

[ZT]29741[/ZT]

Dzisiaj tak naprawdę nie ma klubu żużlowego w Polsce, którego zawodnicy nie reprezentują konkurencji. Zielonogórzanie Patryk Dudek i Grzegorz Zengota zaczynali w Falubazie, ale dzisiaj zarabiają pieniądze w innych klubach. Tarnowianie Janusz Kołodziej, Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Jakub Jamróg obecnie już nie mają zbyt wiele wspólnego z "Jaskółkami". Do ubiegłego roku ikoną Stali Gorzów był Bartosz Zmarzlik i też postanowił zmienić klub i otoczenie.

Zwróćcie uwagę na Leszno, na Unię i na jej wychowanków. Z zawodników, którzy mieszkają w Lesznie i jego sąsiedztwie i nie jeżdżą w Unii, można stworzyć przynajmniej dwie drużyny. I to całkiem sensowne, które mogłyby spróbować sił nawet w ekstralidze. Dlaczego nie? Przecież kilku zawodników ściga się z powodzeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej, kilku innych to czołowe postacie w 1.lidze. Najlepsi trafili do reprezentacji Polski. Co myślicie o takim zestawieniu?

[ZT]29702[/ZT]

Pierwszy zespół (uwzględniając w składzie również pozycję juniorów):

Dominik Kubera, Jarosław Hampel, Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki, Krzysztof Kasprzak, Kacper Pludra, Krzysztof Sadurski

Drugi zespół:

Tobiasz Musielak, Damian Baliński, Marcin Nowak, Daniel Kaczmarek, Norbert Kościuch, Szymon Szlauderbach, Olivier Buszkiewicz,

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

Jeszcze kilka miesięcy temu byłby „do wzięcia” Bartosz Smektała, ale wiadomo że "Smyku" zimą wrócił na Strzelecką i znów będzie zawodnikiem Unii. Można jeszcze pomyśleć o trenerze z Leszna.

Na stanowisko menadżera zespołu leszczyńskich stranieri proponujemy Adama Skórnickiego, kierownikiem zespołu Sławomira Kryjoma, który mieszka i zawodowo jest związany z Lesznem, ale w weekendy oddaje się speedwayowi, pełniąc funkcję menadżera "Diabłów" z Landshut.

 

Robert Duda

(Robert Duda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%