Zamknij

Kto teraz silniejszy: Texom Stal Rzeszów czy Aforti Start Gniezno?

17.05, 13.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Oceniając w listopadzie zmiany kadrowe i możliwości poszczególnych drużyn w 2.lidze, wysuwają się na czoło stawki dwa kluby: Aforti Start Gniezno i Texom Stal Rzeszów. Kto może im zagrozić w walce o finał play off? Jak zawsze OK Bedmet Kolejarz Opole, które w dwóch ostatnich sezonach przegrywał walkę o awans właśnie w finałowym dwumeczu.

Rzeszów i Gniezno w listopadowym okienku transferowym nadają ton aktywności na żużlowym rynku. Siły obu zespołów pod katem personaliów są bardzo zbliżone. Ciekawie wygląda migracja zawodników, na którą warto zwrócić uwagę.

Start Gniezno (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Kto silniejszy po zmianach: Aforti Start Gniezno....

Start sięgnął po dwóch czołowych zawodników z Rawicza (Sam Masters, Josh Pickering) i po dotychczasowego trenera "Niedzwiadków", Adama Skórnickiego. W tym samym czasie rzeszowianie pertraktowali z dwoma zawodnikami Startu, Peterem Kildemandem i Philipem Helstromem-Bangsem. To jednak nie wszystkie roszady na linii Gniezno - Rzeszów, bo w drugą stronę powędrował Hubert Łęgowik.

Jedziemy dalej z analizą składów obu drużyn, czyli faworytów 2.ligi. Texom Stal dołożyła do składu pierwszoligowca Marcina Nowaka, natomiast gnieźnianie bardzo liczą na punkty Kacpra Gomólskiego.

Stal Rzeszów (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) ...czy Texom Stal Rzeszów?

Rzeszów nie oszczędzał na kontraktach, czego dowodem może być także sprowadzenie Jacoba Thorssela, czołowego zawodnika opolskiego Kolejarza. Tak można porównywać i analizować długo i w nieskończoność, a i tak tor i walka na nim zweryfikują wszystko.

Sami możecie zabawić się w ekspertów i porównać siły Startu i Stali. Która drużyna jest personalnie mocniejsza, oceniając liderów i młodzieżowców?

Gniezno vs Rzeszów

Sam Masters czy Peter Kildemand?

Kacper Gomólski czy Marcin Nowak?

Josh Pickering czy Jacob Thorssel?

Hubert Łęgowik czy Kevin Woelbert?

Zbigniew Suchecki czy "Eda" Krcmar?

Jesper Knudsen czy Philip Hellstrom-Bangs?

Tim Soerensen czy Rafał Karczmarz?

Mikołaj Czapla czy Mateusz Majcher?

...a może przy wyrównanej kadrze, decydujące okażą się zmysł taktyczny, doświadczenie i atmosfera, o które zadbają trener Adam Skórnicki w Gnieźnie i menadżer Paweł Piskorz w Rzeszowie?

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%