More
  Strona głównaAktualnościTrener Polonii Piła o młodzieży: „Klub ich we wszystko wyposaży”

  Trener Polonii Piła o młodzieży: „Klub ich we wszystko wyposaży”

  -

  Rozmowa z Waldemarem Cisoniem – trenerem Polonii Piła

  Kiedy w końcu nabór do szkółki żużlowej w Pile, bo o to sporo rodziców pyta?

  W tej chwili pracuję i mam zajęcia z tą grupą, która liznęła już trochę tego żużla, jeszcze jak istniał klub. Jak tylko ruszy liga, bo to jest w tej chwili priorytet, to oficjalnie ogłosimy nabór i będziemy promować akcję w mieście i okolicach. Teraz naprawdę jest bardzo dużo tych zajęć pozasportowych i organizacyjnych. Ale to normalne w każdym klubie, który rozpoczyna rywalizację w lidze. Wszystko to trzeba przejść. Ja planuję, że może w drugiej połowie kwietnia ten nabór do szkółki żużlowej w Pile, zostanie ogłoszony.

  I jak pan widzi szkolenie młodzieży w Pile, patrząc na to jak to wygląda w innych klubach?

  Ja myślę o mini żużlu w Pile, ale nie wiem, czy już w tym sezonie uda nam się z tym ruszyć. Są plany przebudowy pilskiego stadionu i teraz nie ma sensu na wariackich torach budować tam mini toru, skoro za chwilę może się okazać, że on zniknie. Niepotrzebnie już w tym roku zaczynać budowę mini toru i wyrzucać pieniądze w błoto. Z mini torem chwilę zaczekamy, ale zaczynamy regularne szkolenie i treningi. A w tej chwili? Myślę, że jak już oficjalnie ogłosimy nabór do pilskiej szkółki żużlowej, to będzie mi zależało na chłopcach już od 13. roku życia. Będą próbować sił na motocyklach 250 ccm i na torze, który mamy.

  Reklama

  Rodzice muszą dużo pieniędzy uzbierać?

  Właśnie nie! I tu dla niektórych może być zaskoczenie. Polonia Piła wyposaży w sprzęt tych swoich adeptów. Są motocykle klubowe podstawione. Mamy kevlary, osłony, kaski i wiele innych akcesoriów potrzebnych do rozpoczęcia treningów żużlowych. To wszystko daje klub i myślę, że to jest bardzo ważne przynajmniej na tym pierwszym etapie. Nie ma sensu, żeby rodzice wykładali pieniądze, zanim dziecko nie sprawdzi, czy mu się to podoba. Ważne jest to moim zdaniem, bo chcemy jak najwięcej tych chłopaków przyciągnąć na treningi szkółki. Mam nadzieję, że wiedzą, czy może pamiętają, czym jest żużel i że ten sport w Pile osiągał kiedyś wielkie sukcesy.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...