Strona głównaAktualności2. liga: wciąż możliwe przetasowania

2. liga: wciąż możliwe przetasowania

-

Dzisiaj zaplanowano ostatnie rozdanie w 2.lidze żużlowej. Wiadomo, że drużyny z Opola, Rawicza, Landshut i Daugavpils wystąpią w play off, pozostałe ekipy kończą sezon.

Szansę na awans do TOP-4 straciły rzeszowskie „Żurawie”, które wczoraj wygrały z SpecHouse PSŻ Poznań 54:36, ale to za mało by zdobyć punkt bonusowy (w pierwszym meczu w Poznaniu było 56:34). To właśnie bonus, czyli pełna pula punktowa w dwumeczu była języczkiem u wagi, dającym 7R Stolaro Stali awans do TOP-4.

Dwie najlepsze drużyny, czyli OK Bedmet Kolejarz Opole i Metalika Recycling Kolejarz Rawicz będą miały dzisiaj dobre przetarcie przed decydującymi meczami, bo to prawdopodobnie właśnie tak samo będą wyglądały półfinałowe pary w play off. W samo południe w Landshut rozpocznie się spotkanie miejscowych „Diabłów” z rawickimi „Niedźwiadkami”. O 17.15 w Daugavpils też dojdzie do ciekawej konfrontacji, Lokomotiv sprawdzi się w konfrontacji z liderem tabeli z Opola.

Czytaj więcej  Orzeł rozbił się o gnieźnieński monolit
(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Dzisiaj zaplanowano ostatnie rozdanie w 2.lidze żużlowej

O ile dwie pierwsze pozycje są niezagrożone i znamy skład play off, to jednak może tam dojść do przetasowań. Bo na przykład jeśli Kolejarz Opole zgubi punkty, a rawiczanie wygrają, to mistrzem rundy zasadniczej zostaną „Niedźwiadki”. Zapowiada się naprawdę interesujący finisz rundy zasadniczej.

Nikołaj Kokin, trener Lokomotivu, mówi przed meczem z OK Bedmet Kolejarzem Opole presja jest mniejsza, gdyż wiadomo że już nie zagraża im 7R Stolaro Stal Rzeszów. Dlatego Łotysze pojadą na większym luzie, co może zaowocować niespodzianką, bo za taką będzie uznane ewentualne zwycięstwo gospodarzy. Bez znaczącego wsparcia Unii Leszno musi sobie dzisiaj radzić Kolejarz Rawicz. Terminy zawodów z udziałem „Niedźwiadków” i leszczyńskich Byków się nałożyły (Fogo Unia dzisiaj o 16.30 jeździ z Motorem Lublin), więc Jaimon Lidsey i dwaj juniorzy (Damian Ratajczak, Krzysztof Sadurski) zostali w Lesznie.

Reklama

Dzisiaj jeżdżą:

Landshut – Rawicz (g.12.00)

Davgavpils – Opole (g.17.15)

Tak prezentuje się tabela 2.ligi przed decydującymi meczami

1. OK Bedmet Kolejarz Opole 11 24 +185

2. Metalika Kolejarz Rawicz 11 23 +88

3. Trans MF Landshut Devils 11 16 +80

4. Optibet Lokomotiv Daugavplis 11 13 +31

5. 7R Stolaro Stal Rzeszów 12 13 -19

6. SpecHouse PSŻ Poznań 12 10 -77

7. Wolfe Wittstock 12 0 -288

Reklama
- Advertisment -

Must Read

Po bolesnym laniu pomoże „Diabłom”?

Niemiecki pierwszoligowiec z Landshut przegrał w Gnieźnie różnicą aż 14 punktów. Dotkliwa porażka zabolała. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek na ratowanie sytuacji....