Strona główna Aktualności Andreas Layger nie dał się skusić ekstraligowcom

Andreas Layger nie dał się skusić ekstraligowcom

-

Polonia Bydgoszcz po ciężkim sezonie utrzymała się w eWinner 1. Lidze żużlowej. W ostatnim spotkaniu bydgoszczanie rozbili Ostrovię 58:31. Po meczu prezes klubu Jerzy Kanclerz ogłosił wspaniałą nowinę.

Reklama

W Polonii Bydgoszcz na przyszły sezon zostaje dwóch ważnych zawodników: Andreas Lyager oraz David Bellego. Zaskakujące jest to, że w zespole zostaje Lyager. Duńczyk z racji swojego młodego wieku i nowych przepisów był łakomym kąskiem dla wielu klubów ekstraligowych.

Andreas Layger zdecydował o pozostaniu w Bydgoszczy (fot. Facebook/Andreas Layger)

Lyager gwarantuje solidny poziom sportowy. W tym roku w 1. lidze wykręcił średnią 2,097 pkt/bieg. Młody zawodnik pokazał swoją olbrzymią wartość w ostatnim spotkaniu przeciwko Ostrovii, w którym wywalczył 11 punktów i 2 bonusy.

Czytaj więcej  David Bellego, czyli muszkieter w Bydgoszczy

Niewiele mniejszym sukcesem włodarzy Polonii, jest pozostanie w Bydgoszczy Davida Bellego. Francuz zakończył sezon ze średnią 1,905 pkt/bieg. Wielokrotnie wyścigi z jego udziałem dostarczały kibicom wielkich emocji.

Polonia Bydgoszcz ma zatem na przyszły sezon już dwóch bardzo dobrych zawodników. Wydaje się, że w klubie zostanie także Grzegorz Zengota, wypożyczony pod koniec obecnego sezonu z Motoru Lublin. „Zengi” po dwuletniej przerwie spisywał się w barwach Polonii bardzo dobrze i mocno przyczynił się do utrzymania zespołu w 1.lidze.

fot. Facebook/Andreas Layger

Reklama


Musisz przeczytać

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN

Duński stranieri częstochowskiego Włókniarza i lider reprezentacji kraju Leon Madsen jest zakażony koronawirusem. Żużlowiec przeszedł badania i o dodatnim wyniku testu poinformował w swoich...

Start Gniezno: zawirowania w klubie