More
  Strona głównaAktualnościBrady Kurtz: Tym razem padło na mnie

  Brady Kurtz: Tym razem padło na mnie

  -

  Sztab szkoleniowy Fogo Unii Leszno uzgodnił, że Brady Kurtz i Jaimon Lidsey wystąpią w dwóch meczach każdy. Teraz menadżer Piotr Baron zdecyduje, co dalej: Kurtz czy Lidsey?

  Szkoleniowiec drużynowego mistrza Polski wybrał „Jaymo” i on wystąpi w następnym meczu leszczyńskich Byków. Biało – niebieskich czeka wyjazdowa potyczka z PGG ROW Rybnik.

  – To nie jest komfortowa sytuacja, gdy w drużynie jest więcej zawodników, niż miejsc w składzie. Ktoś musi uzbroić się w cierpliwość. Tym razem na mnie wypadło. Nie narzekam. Czekam na swoją szansę – mówi Brady Kurtz.

  Brady Kurtz
  – Ktoś musi uzbroić się w cierpliwość. Tym razem na mnie wypadło – mówi Brady Kurtz (fot. Magazyn Żużel)

  Kurtz zachowuje spokój, chociaż wiadomo, że o miejsce w składzie przyszło mu teoretycznie rywalizować z przyjacielem, współlokatorem i kompanem na co dzień.

  – Jesteśmy przyjaciółmi, razem mieszkamy i wspólnie spędzamy dużo czasu. Owszem, każdy chciałby startować jak najwięcej. Czekam również na rozwój wydarzeń w lidze angielskiej, bo wtedy doszłoby nam trochę startów – potwierdza Jaimon Lidsey.

  – Treningi to nie wszystko, musisz być w meczowym rytmie. Ale wiadomo, jaką mamy sytuację z koronawirusem i wszyscy musimy przetrwać – uspokaja Kurtz.

  Nadmiar zawodników w drużynie zapewnia jej bezpieczeństwo i daje komfort trenerowi. Sytuacja gorzej wygląda z punktu widzenia zawodników.

  Z perspektywy czasu można ocenić decyzję o rozstaniu Unii Leszno z Jarosławem Hampelem. Były wicemistrz świata regularnie ściga się w lidze i nie musi czekać na potkniecie kolegi z zespołu.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...