Strona główna Aktualności Chris Harris zgłasza akces do polskiej ligi

Chris Harris zgłasza akces do polskiej ligi

-

Chris Harris „Bomber” ma na koncie występy w ponad 100 turniejach Grand Prix IMŚ, dokonania na brytyjskich torach i o dziwo, próżno go szukać w polskiej lidze. Dlaczego?

– Nie wiem i nawet się nie zastanawiam – odpowiada 38-letni Chris Harris. – Nie jestem aż taki stary, żeby myśleć o emeryturze. jestem zmotywowany, by cieszyć się speedwayem i kibicom dostarczać emocji.

Popularny “Bomber” jest znany z widowiskowej jazdy. Jego szarże na torze już nieraz zyskiwały uznanie ekspertów i kolegów z toru.

– Moje doświadczenie pozwala mi ryzykować na torze. Gdy byłem młodszy i mniej doświadczony również lubiłem zaatakować, ale różnie się to kończyło – przyznaje z uśmiechem Anglik. Chris Harris chciałby wrócić na polskie tory.

– Chciałbym wrócić, ale nie na jeden czy dwa mecze. Stać mnie na dobrą jazdę w każdym meczu. Śmieszą mnie pytania, czy poradziłbym sobie w ekstralidze. Oczywiście! W niższych ligach też sobie poradzę – zapewnia Chris Harris, który od kilku sezonów nie ma szczęścia do polskiej ligi. Dlatego zniknął z naszych stadionów. Nie wiadomo, czy wróci. Jedno jest pewne – chęci do ścigania mu nie brakuje. Być może doświadczony żużlowiec to dobra opcja dla klubów, które potrzebują fightera?.

Harris ma bardzo bogatą historie występów na polskich torach. Przygodę z polskim żużlem zaczynał w 2006 roku jako zawodnik ROW Rybnik, w 2008 roku przeniósł się do  KM Ostrów. W latach 2010-2011 był zawodnikiem Stali Rzeszów, potem Włókniarza Częstochowa i  GKM Grudziądz. W 2014 roku wrócił do Rybnika. Następnie  był zawodnikiem Wandy Kraków i ponownie Stali Rzeszów. Ostatnim polskim klubem, z którym się formalnie związał była w 2018 roku Polonia Piła. To chyba nie był dobry wybór, bo pilski klub był już wtedy w kłopotach finansowych. Ostatecznie Harris nie pojechał ani jednego meczu.

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Hans Nielsen: data graniczna to lipiec

Hans Nielsen uważa, że do lipca jest czas na wznowienie żużlowych rozgrywek. To data graniczna.Hans Nielsen to legendarny „Profesor z Oxfordu”, menadżer reprezentacji Danii...