Strona główna Aktualności Stadion Wybrzeża wymaga potężnej modernizacji

Stadion Wybrzeża wymaga potężnej modernizacji

-

Leszek Demski i Andrzej Polkowski odwiedzili stadion im. Zbigniewa Podleckiego, arenę ligowych zmagań Wybrzeża Gdańsk, by wskazać ewentualne potrzeby zmian pod kątem wymagań licencyjnych ekstraligi.

Inspekcja zakończyła się sporządzeniem protokołu. Wynika z niego, że gdańszczan czeka dużo pracy. Zaskoczony jest nawet prezes klubu Tadeusz Zdunek.

Stadion Wybrzeża wymaga wykonania szeregu prac (fot. Wybrzeże Gdańsk)

Czytaj więcej  Mikkel Bech zaskakuje i kończy karierę

Demski i Polkowski z ramienia Speedway Ekstraligi i Głównej Komisji Sportu Żużlowego w oparciu o regulamin Polskiego Związku Motorowego – licencyjny, regulamin torów i regulamin organizacyjny drużynowych mistrzostw Polski zalecają:.

– Całkowity remont trybun

– Wymiana oświetlenia

– Dodatkowe boksy w parku maszyn

– Nową strefę VIP

– Nowe zadaszenie trybuny głównej

– Nową, większą wieżyczkę sędziowską

– Dodatkowe pomieszczenia dla obsługi

– Nowe stanowiska dla komentatorów telewizyjnych i radiowych

– Większa przestrzeń dla dziennikarzy

Reklama

Sporo tego, ale jak się okazuje, takie są realia i wymagania licencyjne najlepszej żużlowej ligi na świecie. Koszty przebudowy stadionu na pewno będą duże. Prezes Zdunek twierdzi, że prace muszą odbywać się etapami. Ale co jeśli Wybrzeże w tym roku wygra eWinner 1.ligę?

fot. Wybrzeże Gdańsk

Reklama


Must Read

Jutro odpalą silniki!

Jeśli pogoda nie spłata figla, to jutro o godz. 12 odbędzie się pierwszy trening na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Żużlowcy Arged Malesa Ostrovii nie...