Strona główna Aktualności eWinner 1. Liga: Start Gniezno jedzie o fotel wicelidera

eWinner 1. Liga: Start Gniezno jedzie o fotel wicelidera

-

W czwartkowy wieczór zostanie zainaugurowana 12. kolejka eWinner 1. Ligi. Start Gniezno podejmie na własnym torze Wybrzeże Gdańsk. Gospodarze jadą o wskoczenie na 2. miejsce w tabeli, a goście o pozostawienie po sobie dobrego wrażenia.

Reklama

Start Gniezno jedzie w tym sezonie na wysokim poziomie. Gnieźnianie mają na swoim koncie siedem zwycięstw i cztery porażki. W ostatnim spotkaniu w Tarnowie pokazali klasę, wygrywając 52:38.

Start Gniezno jedzie w tym sezonie na wysokim poziomie (fot. Start Gniezno)

Trochę inne nastroje panują w Gdańsku. Przed sezonem wydawało się, że zespół znad morza powinien walczyć o miejsce na podium. Skład drużyny prezentuje się bardzo dobrze. Ligowa rzeczywistość okazała się jednak niezbyt łaskawa. Wybrzeże zajmuje dopiero 6. miejsce z dorobkiem 11 punktów. Można by rzec, że gdańszczanie jadą już tylko o pozostawienie po sobie dobrego wrażenia oraz walczą o kontakty na przyszły sezon.

Czwartkowe spotkanie zapowiada się emocjonująco, bo pierwszy mecz między tymi drużynami pokazał, że potrafią one zadbać o widowiskowość starcia. Przypomnijmy, że na torze w Gdańsku górą był Start Gniezno, który zwyciężył 46:44.

Z pewnością w zespole gospodarzy mecz z Wybrzeżem będzie ważny dla dwóch zawodników: Olivera Berntzona oraz Adriana Gały. Szwed wreszcie czeka na przełamanie na domowym torze. Zazwyczaj Berntzon ma problem ze zdobyciem 10 punktów na gnieźnieńskim obiekcie.

Adrian Gała natomiast musi odbudować zaufanie u menadżera Rafaela Wojciechowskiego. Gała na mecz z Unią Tarnów wypadł ze składu, po tym jak w spotkaniu z Polonią Bydgoszcz wywalczył tylko jeden punkt. Przyczyną były głównie problemy sprzętowe. Teraz wychowanek zespołu jest w awizowanym zestawieniu i powinien wystąpić przeciwko Wybrzeżu.

Pojedynek Startu Gniezno z Wybrzeżem Gdańsk rozpocznie się o godz. 19:00. Transmisja w nSport+.

Składy awizowane:

Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno:

9. Adrian Gała

10. Frederik Jakobsen

11. Oskar Fajfer

12. Oliver Berntzon

13. Timo Lahti

14.

15. Damian Stalkowski

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Krystian Pieszczek

2. Rasmus Jensen

3. Jacob Thorssell

4. Kacper Gomólski

5. Peter Kildemand

6. Karol Żupiński

7.

fot. Start Gniezno

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...