Strona główna Aktualności Grzegorz Zengota: "Definitywnie pożegnałem się z tym sportem"

Grzegorz Zengota: “Definitywnie pożegnałem się z tym sportem”

-

Pamiętacie wypadek Grzegorza Zengoty na obozie w Hiszpanii? Niewiele brakowało i wypadek na motocrossie w lutym 2019 r. zakończyłby jego karierę. Na szczęście, “Zengi” po długim leczeniu i rehabilitacji stanął na nogach, a następnie wrócił do sportu.

Dzisiaj Zengota niechętnie wraca do wydarzeń sprzed trzech lat. To był dla niego bardzo trudny czas. Najgorsze minęło, walczył i wygrał. Po długim leczeniu wrócił silniejszy. Znów ściga się na żużlu.

– Odcinam grubą kreską, to co było, czyli wypadki i kontuzje. I mam nadzieję, że wyczerpałem limit pecha – mówi z nadzieją Grzegorz Zengota, z którym spotkaliśmy się pod koniec roku.

Czytaj więcej  Apator Toruń: beniaminek ze sporym bólem głowy

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) “Zengi” definitywnie zrezygnował z motocrossu

“Zengi” w grudniu był na pełnych obrotach, czy przygotowania do sezonu przebiegały zgodnie z planem.

– Treningi przygotowujące do nowego sezonu Zacząłem wcześniej niż zwykle. Wszystko przebiega zgodnie z planem – informuje żużlowiec.

Z nowym zawodnikiem ROW Rybnik rozmawialiśmy o szczegółach przygotowań. Okazuje się, że “Zengi” definitywnie zrezygnował z motocrossu, który u wielu zawodników stanowi podstawę w programie treningów między sezonami. Trudno się dziwić Zengocie, mając w pamięci jego wypadek w Hiszpanii w 2019 i jego konsekwencje.

Reklama

– Przesiadłem się do kartingu i muszę powiedzieć, że jest to bardzo dobra forma treningu – zdradza wychowanek Falubazu Zielona Góra, który po roku startów w Polonii Bydgoszcz w 2021 roku przeprowadził się na Górny Śląsk i w tym roku będzie startował w barwach rybnickiego ROW.

Reklama

Must Read

Dzisiaj “Żużel” w TV. Ale go nie polecamy

Dzisiaj wieczorem telewizja Canal+ proponuje film "Żużel". Wcześniej był on wyświetlany w kinie. Kto z Państwa jeszcze go nie obejrzał, dzisiaj ma taką okazję...