Strona główna Aktualności Iversen PUK(a) do Zdunek Wybrzeża Gdańsk

Iversen PUK(a) do Zdunek Wybrzeża Gdańsk

-

Niels Kristian Iversen powoli wraca do zdrowia i zaczyna planować następny sezon. Niewykluczone, że Duńczyk zrobi krok do tyłu i z ekstraligi przeniesie się do 1.ligi.

Reklama

Niels K. Iversen czyli popularny PUK rozmawia z władzami Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Były też zapytania telefoniczne z innych klubów, ale to bardziej tzw. badanie rynku, oczekiwań zawodnika i jego sportowych możliwości, niż konkrety o współpracy w 2021 roku.

W tym roku popularny PUK nie zachwycił (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Reklama

Iversen jest po wypadku. Na gorzowskim torze w półfinale play off z Betard Spartą Wrocław złamał żebro. Po wyjściu ze szpitala wrócił do domu, gdzie kontynuuje leczenie. W połowie listopada rozpocznie rehabilitacje, by zdążyć z przygotowaniami do nowego sezonu.

Iversen w tym roku w polskiej lidze nie zachwycił. Żużlowiec jest świadomy, że byłoby mu ciężko znaleźć pracodawcę w ekstralidze. Tym bardziej, że nowy przepis o starcie zawodnika do 24 lat znacząco obniża wartość starszych żużlowców ze słabym wynikiem sportowym w zakończonych rozgrywkach.

Reklama


Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...