More
  Strona głównaŻużel na świecieJest decyzja, więc Australijczycy już pakują walizki i masowo wyjeżdżają z Polski

  Jest decyzja, więc Australijczycy już pakują walizki i masowo wyjeżdżają z Polski

  -

  Jest już oficjalny komunikat: Australia otwiera granice państwa i kontynentu. Mogą ja odwiedzać zaszczepieni turyści i obywatele kraju. Informacja ucieszyła żużlowców z Antypodów, którzy jeszcze niedawno zastanawiali się, czy na przełomie roku będą mieli możliwość odwiedzenia najbliższych, spotkania się z rodzinami.

  – Od 1 grudnia 2021 r. w pełni zaszczepieni, kwalifikujący się posiadacze wiz mogą przyjeżdżać do Australii bez konieczności ubiegania się o zwolnienie z podróży – informuje australijski rząd i zaprasza do odwiedzenia Australii. Wcześniej obostrzenia związane z Covid-19 były w tym kraju bardzo surowe.

  (fot. Magazyn Żuzel /Mariusz Cwojda) Jaimon Lidsey już pakuje walizki
  Czytaj więcej  Pani Dario, czy nie czas na powrót do żużla?

  Zimą ojczyznę planuje odwiedzić większość australijskich żużlowców, ścigających się na co dzień w lidze polskiej i angielskiej. Rohan Tungate, Brady Kurtz, Jaimon Lidsey, Sam Masters, Ryan Douglas i jeszcze kilku już wykupili bilety lotnicze. Większość australijskich żużlowców planuje podróż z międzylądowaniem w Dubaju. Podobno tak jest sprawniej, wygodniej i taniej, niż inne przeloty do Australii proponowane przez przewoźników.

  – Już powoli pakujemy bagaż i wyruszamy w podróż – mówi Jaimon Lidsey z Fogo Unia Leszno o planowanych na 10 grudnia wakacjach w Australii. – Stęskniliśmy się za rodziną, więc cieszę się, że znowu się zobaczymy.

  Reklama

  „Jaymo” w ub. tygodniu był gościem w jednej ze szkół podstawowych w powiecie leszczyńskim. Spotkał się z uczniami podczas lekcji języka angielskiego. Młodzież pytała o Australię, ale też o zbliżające się święta Bożego Narodzenia, o prezenty i australijskie zwyczaje. Żużlowiec Fogo Unii Leszno wielkich prezentów nie przygotowuje, tylko drobiazgi.

  – Ja i moi najbliżsi, partnerka i synek, będą najlepszym prezentem świątecznym, gdy znowu spotkamy się z rodziną i wspólnie spędzimy czas – śmieje się żużlowy mistrz świata juniorów 2020.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...