Strona główna Aktualności Kręci się karuzela trenersko-menadżerska

Kręci się karuzela trenersko-menadżerska

-

Już wiadomo, kto stanie za sterami beniaminka 1 ligi z Krosna. Władze klubu zatrudniły nowego trenera i nowego menadżera. Także w Częstochowie wiadomo, kto będzie wspierał w parku maszyn trenera Piotra Świderskiego. Jakby tego mało, to jeszcze poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Reklama

Wilki Krosno postawiły na swoich – trenerem został Ireneusz Kwieciński, natomiast funkcje menadżera/kierownika zespołu objął Michał Finfa. Przedstawiać ich chyba nie trzeba. Kwieciński jest wychowankiem klubu z Krosna. Był jego zawodnikiem i trenerem. Teraz dostanie kolejna szansę, już w 1 lidze.

Czytaj więcej  Robert Lambert poczuł moc

Michał Finfa
Finfa ostatnio pracował we Włókniarzu Częstochowa (fot. Magazyn Żużel)

Finfa ostatnio pracował we Włókniarzu Częstochowa, gdzie prezes klubu Michał Świącik i trener Piotr Świderski zaprosili do współpracy w roli menadżera Jarosława Dymka. Ten ostatni był przez lata związany w częstochowskim klubem, gdy postanowił wyruszyć w Polskę. Ostatnio pracował na stanowisku menadżera drużyny w ROW Rybnik.

Z ROW po sezonie rozstał się również trener Lech Kędziora, który początkowo był łączony z GKM Grudziądz, gdzie miał zająć się szkoleniem młodzież. Ale jak się okazało, były to tylko plotki. Kędziora został trenerem Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Zadanie postawione przed nowym szkoleniowcem, to walka o miejsce w play off. Kędziora objął pierwszy zespół i będzie też odpowiadał za szkolenie młodzieży i prowadzenie żużlowej szkółki.

Dymek
Jarosław Dymek (z lewej) wraca do Częstochowy (fot. Magazyn Żużel)

– Mamy młody zespół, z ambicjami. Przed sezonem 2021 został wzmocniony. Naszym celem jest play-off – podkreśla Lech Kędziora, nowy trener bydgoskiej drużyny.

Kędziora posiada duże doświadczenie. Przez wiele lat był żużlowcem GKM Grudziądz i po zakończeni sportowej kariery zajął się pracą szkoleniową. Kędziora w przeszłości był trenerem Startu Gniezno, GKM Grudziądz, Polonii Piła, Gwardii Warszawa, Orła Łódź, Wybrzeża Gdańsk i w 2020 roku prowadził w ekstralidze ROW Rybnik.

Reklama


Musisz przeczytać

Jedyna taka na świecie

Pierwsza na świecie i prawdopodobnie jedyna cyfrowa biblioteka żużlowa funkcjonuje w Lesznie. Choć akurat miejsce jej funkcjonowania jest informacją najmniej istotna – korzystać może...

Nowy sternik w Starcie