Strona główna Aktualności Krzysztof Mrozek: nie będziemy się już wstydzić

Krzysztof Mrozek: nie będziemy się już wstydzić

-

Wyniki PGG ROW Rybnik w pierwszych dwóch meczach nie nastrajają optymistycznie. Długa jest lista zastrzeżeń. Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik wysłuchał jej podczas spotkania z kibicami.

Reklama

Kibice, którzy przybyli na spotkanie z zarządem rybnickiego klubu pytali nie tylko o wyniki i sytuację finansową, ale również dopytywali o juniorów.

Nie bez przyczyny poruszono ten temat. W dotychczasowych spotkaniach bardzo słabo wypadli juniorzy ROW. W inauguracyjnym występie rozbił się Mateusz Tudzież, natomiast Kacper Kłosok po kolizji w pierwszym starcie więcej nie powąchał toru. W trybie awaryjnym do Rybnika sprowadzono posiłki. Dzisiaj jednak, mimo wszystko,  za wcześnie oceniać, czy Kamil Nowacki z Moje Bermudy Stal Gorzów będzie wzmocnieniem. W debiucie w barwach ROW zdobył na grudziądzkim torze 4 punkty i bonusa. Stąd pytania kibiców o juniorów i o szkolenie młodzieży w ROW.

Kibice pytali, prezes odpowiadał (fot. Magazyn Żużel)

– Dla mnie ten temat to jest porażka. Nie może być tak, że w takim klubie jak ROW Rybnik mamy teraz problem, by zapełnić formację juniorską. W związku z powyższym decyzja zarządu jest następująca: od pierwszego lipca zostaje rozbita szkółka, która pozostanie pod skrzydłami stowarzyszenia oraz pierwsza drużyna, która przechodzi do Spółki. Treningi szkółki będą prowadzone przez trzech ludzi – Antoniego Skupienia, Andrzeja Wyglendę, a pomagać im będzie Kacper Woryna. Mam zabezpieczone finanse na ten projekt i obiecuję wam, że ta akcja nie będzie trwała rok, tylko trzy lata i wtedy nie będziemy się już wstydzić – zapewnia prezes ROW Rybnik Krzysztof Mrozek.

Rybniczan w niedzielę czeka arcyważny mecz z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Obie ekipy nie mają punktów. Która pierwsza się przełamie i zapisze na swoim koncie zwycięstwo?

Awizowane składy drużyn

Moje Bermudy Stal Gorzów:

1. Krzysztof Kasprzak

2. Szymon Woźniak

3. Anders Thomsen

4. Niels Kristian Iversen

5. Bartosz Zmarzlik

6. Rafał Karczmarz

7. Wiktor Jasiński

PGG ROW Rybnik:

9. Vaclav Milik

10. Mateusz Szczepaniak

11. Andrzej Lebiediew

12. Siergiej Łogaczew

13. Kacper Woryna

14. Mateusz Tudzież

15. Kamil Nowacki

Reklama


Musisz przeczytać

To już pewne: Jason Doyle nie będzie liderem zespołu, zastąpi go...

Jason Doyle chciał wrócić do zespołu, ale okazało się, że jest już za późno. Klub zdążył znaleźć jego następcę – to Artiom Łaguta.Jason Doyle...