Zamknij

Łaguta kosmiczny, Pawlicki poszedł w odstawkę

22:39, 23.06.2020 Aktualizacja: 15:41, 20.04.2022
Skomentuj

To co w tym sezonie prezentuje na torze Artiom Łaguta, to nic innego tylko kosmiczny speedway. Rywale nie łapią się nawet na jego szprycę. W dwóch meczach zdobył 33! punkty. Jego średnia biegowa wynosi 3,00! pkt.

Łaguta był mocny w inauguracyjnym meczu w Częstochowie, gdzie miał za przeciwników miejscowe gwiazdy (J. Doyle, L. Madsen, F. Lindgren, R. Holta), ale na własnym torze w konfrontacji z ROW Rybnik chyba był jeszcze mocniejszy. Trudno porównać oba jego występy i szukać różnic. Oba były genialne, chociaż w meczu z ROW dużo nie brakowało, by przegrał. W 15 biegu zamykał stawkę uczestników, gdy doszło do wypadku Andrzeja Lebiediewa. Wyścig przerwano i Łaguta w powtórce postawił kropkę na "i".

Artiom Łaguta  W tym sezonie Artiom Łaguta prezentuje na torze kosmiczny speedway (fot. Magazyn Żużel)

- Mam fajny silnik, dobrze spasowany i jedziemy cały czas do przodu - śmieje się Artiom Łaguta. O 15 biegu w meczu z ROW powiedział, że na starcie ustawił się w twardej koleinie. Spod taśmy wyjechał jako ostatni, ale bieg przerwano i w powtórce już nie popełnił błędu.

MrGarden GKM wygrał z ROW pewnie i zasłużenie 58:32. Goście fatalnie prezentowali się pod względem współpracy zawodników na torze. Błędy taktyczne aż raziły i ostatecznie zakończyły się wypadkiem w ostatnim biegu. Ucierpiał w nim Lebiediew, który trafił do szpitala z podejrzeniem złamania nogi.

Nas zaskoczyła słaba dyspozycja Przemysława Pawlickiego. Menadżer Robert Kempiński wcześniej zapowiadał, że dwie próby powinny wystarczyć każdemu zawodnikowi, by złapał rytm. Pawlicki w dwóch startach zawiódł i poszedł w odstawkę. Za niego jeździł Roman Lachbaum.

MrGarden GKM Grudziądz - ROW Rybnik 58:32