Strona główna Aktualności Piotr Paluch trenerem w Poznaniu

Piotr Paluch trenerem w Poznaniu

-

Piotr Paluch, który zajmuje się szkoleniem młodzieży w Gorzowie, został nowym trenerem PSŻ Poznań. Stal Gorzów nie traci jednak tym samym szkoleniowca młodzieży, bo nowy trener  Skorpionów będzie łączył obowiązki w Poznaniu i w Gorzowie.

– Piotr Paluch to bardzo dobry trener, który jeszcze kilka lat temu zdobywał drużynowe mistrzostwo Polski. Jego zatrudnienie w naszym klubie stanowi pokłosie współpracy, jaką nawiązaliśmy z gorzowskim klubem. To my wyszliśmy z pomysł zatrudnienia Palucha w naszym klubie  – tłumaczy Arkadiusz Ładziński, prezes PSŻ Poznań.

Piotr Paluch nadal będzie pracował w Stali Gorzów jako trener juniorów, a jednocześnie poprowadzi drugoligowca z Poznania. Czeka go więc pracowity sezon.

– Dwa kluby: Stal Gorzów i PSŻ Poznań łączą siły, chociaż nadal pozostaną odrębnymi podmiotami. Podejmujemy współpracę na niwie sportowej, ale również marketingowej, medialnej itp – mówi prezes poznańskiego klubu.

Wygląda na to, że sternicy klubów z Gorzowa oraz Poznania planują dłuższą współpracę  – mowa jest o co najmniej 2-3 latach.Transfer trenera to jeden z jej elementów. Obie strony wykonały też już inne wspólne kroki. Na przykład powstał kalendarz na 2020 rok i na nim znalazły się herby Stali Gorzów i PSŻ. To jest bardzo jasny przekaz.

Prezes drugoligowca z Poznania nieco odsłonił plany i oczekiwania wobec nowego trenera. Piotr Paluch ma zrealizować plan, który  sternicy poznańskiego klubu  podzielili na trzy etapy. Są to kolejno: awans do plaf off, finał II ligi i awans do I ligi. Umowa z Paluchem została podpisana na jeden sezon, ale zarówno prezes jak i trener nie wykluczają  kontynuowania współpracy w następnych latach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...