Zamknij

Brat przeskoczył przez bandę, by gratulować mu złota

07.45, 20.01.2023 Artur Bielecki Aktualizacja: 07.45, 20.01.2023
Skomentuj fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda
REKLAMA

– W Grand Prix musisz dostać się do pierwszej 6, ale to nie jest łatwe. Masz 15 najlepszych jeźdźców z całego świata. Zdecydowanie chcę kilka razy znaleźć się w finałach i na podium. Będę celował w pierwszą szóstkę - mówi o swoich planach nowy mistrz Australii, Jack Holder.

[ZT]29767[/ZT]

Jack Holder zimą zmienił klubowe barwy. W tym roku będzie startował w Motorze Lublin, do którego trafił z Apatora Toruń. Holder przygotowuje się do sezonu w Europie, startując w Australii. Tam niedawno sięgnął po koronę mistrza kraju. Tak się złożyło, że spośród czterech rund mistrzostw Australii aż trzy zakończyły się zwycięstwem Jasona Doyle'a, ale to Jack został mistrzem i zdobył tytuł. Decydujaca okazała się czwarta runda, w której Holder błyszczał, zaś Doyle zawiódł i musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Holder o tytule mistrza Australii, ale też o startach w Speedway Grand Prix i nie tylko opowiedział na łamach brytyjskiego "Speedway Star".

Jack Holder

- Wciąż nie mogę w to uwierzyć - mów Jack Holder o zwycięstwie w mistrzostwach Australii. - Pracowałem na to bardzo ciężko, ale zdobycie tego tytułu w tak silnej obsadzie jest bardzo trudne, prawie niemożliwe. – Tak, wiem, że wygrałem tylko jedną rundę, a „Doyley” aż trzy i nie został mistrzem kraju. Trofeum trafiło do mnie. Byłem najbardziej konsekwentny, zostałem mistrzem, jestem bardzo szczęśliwy – kończy zadowolony Holder.

[ZT]29719[/ZT]

Jako jeden z pierwszych gratulował Jackowi jego starszy brat Chris Holder oraz najbliżsi, przyjaciele.

– Chris był w siódmym niebie. Każdy z moich bliskich był zadowolony, cieszyliśmy się wspólnie. Chris ma pięć tytułów i jestem prawie pewien, że byłem świadkiem każdego z tej piątki. Jestem z niego bardzo dumny. Teraz on był ze mnie. Przeskoczył przez bandę, gdy stało się jasne, że wygrałem moje pierwsze złoto – cieszy się Jack Holder, nowy król australijskiego speedwaya.

(Artur Bielecki)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%