Trzy wolne miejsca na liście startowej - kto zyska, kto straci. Komu organizator Speedway Grand Prix 2 powinien dać szansę? Polscy kibice sugerują, by drugi raz z rzędu ścigał się w elicie Wiktor Przyjemski. Bydgoszczanin przepadł w eliminacjach krajowych, więc może być ciężko z jego kandydaturą. pechowcem eliminacji okazał się Nazar Parnitskyi, który miał awans na wyciągnięcie ręki i w ostatnim starcie...złamał rękę (kość nadgarstka).
[ZT]30208[/ZT]
Parnitskyi może i byłby odpowiednim kandydatem, ale pytanie: czy zdąży wyleczyć kontuzję. Pierwszy turniej już 2 czerwca. Wśród zawodników, którzy zakwalifikowali się do SGP2 nie ma reprezentanta Wielkiej Brytanii i organizator być może chcąc poszerzyć żużlową mapę mistrzostw świata juniorów da szansę Andersowi Rowe. Tego jednak nie przesadzamy, choć opcja wydaje się być realistyczna. Tym bardziej, że Polska, Szwecja, Dania mają w SGP2 po trzech reprezentantów.
W programie tegorocznej rywalizacji o tytuł IMS juniorów są trzy turnieje. 2 czerwca w Pradze, 23 czerwca w Gorzowie i 15 września w Vojens. Warto zwrócić uwagę na zawodników, którzy w tym roku maja ostatnią szansę, by zdobyć medal. O ile 21-letni Mateusz Cierniak posiada w kolekcji koronę króla speedwaya do lat 21, to Kowalski, Breum czy Hjerrild zrobią wszystko, by spełnić swoje marzenia. Stawka finalistów jest jednak mocna - Rew, Gusts, Hellstrom-Bengs mimo młodego wieku potrafią ogrywać najlepszych i na pewno stać ich na niespodziankę.
[ZT]30206[/ZT]
Mateusz Cierniak (ur. 2002) - Polska
Bartłomiej Kowalski (2002) - Polska
Emil Breum (2002) - Polska
Esben Hjerrild (2002) - Polska
Francis Gusts (2003) - Łotwa
Keynan Rew (2003) - Australia
Philip Hellstrom-Bangs (2003) - Szwecja
Gustav Grahn (2004) - Szwecja
Casper Henriksson (2004) - Szwecja
Norick Blodorn (2004) - Niemcy
Nicolai Heiselberg (2005) - Dania
Damian Ratajczak (2005) - Polska
❓ DZIKA KARTA
❓ DZIKA KARTA
❓ DZIKA KARTA
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz