Zamknij

Ultrapur Start Gniezno w finale 2 Ligi Żużlowej

10:34, 17.09.2023 Piotr Dzierliński Aktualizacja: 10:35, 17.09.2023
Skomentuj Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda

Spotkanie pomiędzy Ultrapur Startem Gniezno, a OK Bedmet Kolejarzem Opole było meczem rewanżowym play-off w ramach 2 Ligi Żużlowej. Przed tygodniem Start Gniezno zwyciężył w Opolu 44:46.

Od samego początku gnieźnianie mocno rozpoczęli mecz. W wyścigu pierwszym Hubert Łęgowik od startu do mety pomknął po trzy punkty. W wyścigu juniorskim Casper Henriksson, zawodnik Staru Gniezno, który w piątek w ramach turnieju SGP2 w Vojens zajął drugie miejsce, zdobył trzy „oczka”.

[ZT]31236[/ZT]

W biegu 3 doszło do pierwszego upadku. Na tor upadł Oskar Polis i został wykluczony z powtórki. Casper Henriksson oraz Tim Sorensen w czwartej gonitwie dnia pokonali 5:1 parę gości. 15:9 po 4 biegach dla gospodarzy.

W biegu 7 doszło do karambolu. Na tor upadło trzech zawodników. Sorensen, Łęgowik oraz Polis uczestniczyli w wypadku. Dwójka zawodników gospodarzy wyszła z tego cało i zdrowo, Natomiast Oskar Polis trafił na noszach do karetki. W powtórce biegu osłabiony Nazar Parnicki nie poradził sobie z dwójką zawodników Startu. 25:17 dla Ultrapur Start Gniezno.

[ZT]31234[/ZT]

Tego meczu do udanych na pewno nie zaliczy Josh Pickering. Australijczyk tego dnia zdobył tylko i wyłącznie jeden punkt w dwóch startach. W jego miejsce pojawił się Jesper Knudsen, który podobnie jak kolega nie podołał rywalom. Bieg zakończył się rezultatem 3:3, ponieważ Casper Henriksson wygrał ósmą gonitwę dnia. Szwed na swoim koncie po trzech startach miał już 8 punktów z bonusem, to znaczy komplet punktów. Po 10 biegach 35:25 prowadził zespół z Wielkopolski.

[ZT]31233[/ZT]

W ostatniej serii startów zawodnicy z Opola postawili się rywalom z Gniezna. Przed 12 biegiem gospodarze prowadzili już tylko 6 punktami. W biegu 13 Ultrapur Start Gniezno zapewnił sobie już awans do wielkiego Finału 2LŻ. Tim Sorensen oraz Casper Henriksson wygrali 4:2 i dzięki czemu na swoim koncie gospodarze mieli 43 punkty przed biegami nominowanymi. Gnieźnianie nie odpuścili ostatnich biegów i zwyciężyli 51:39.

Oficjalnie Ultrapur Start Gniezno w Finale 2 Ligi Żużlowej.

Wynik meczu Ultrapur Start Gniezno - Ok Bedmet Kolejarz Opole 51:39