Zamknij

Stal vs Włókniarz: Jak nie urok, to...pożar

07:59, 04.07.2020 Aktualizacja: 15:41, 20.04.2022
Skomentuj

Moje Bermudy Stal Gorzów mają pod górkę w tym sezonie. Już prowadzili w meczu z Eltrox Włókniarzem Częstochowa (32:28), już byli blisko, już witali się z gąską i nagle klops - zapaliła się rozdzielnia prądu na stadionie. Zawody przerwano i dalsze decyzje podejmie Komisja Orzekająca Ligi.

Takiego rozwoju sytuacji chyba nikt nie mógł przewidzieć. Zacięty i wyrównany mecz na Jancarzu i nagle zgasło światło. Nerwy, poszukiwania przyczyn awarii i próba jej usunięcia - nie udało się. największe nerwy miał chyba trener Stanisław Chomski. Szkoleniowiec żółto - niebieskich krytykowany ze wszystkich stron po trzech porażkach w lidze, denerwował się nawet podczas telewizyjnego wywiadu przed meczem. "Stanley" doprecyzował informacje dotyczące kontuzji Nielsa Kristiana Iversena i rzekomej wizyty Erika Gundersena w Gorzowie.

Zdaniem Chomskiego, Iversen wyleczył kontuzję (Duńczyk kilka godzin wcześniej umieścił wpis w internecie, że kontuzja mu uniemożliwia start w zawodach). Był zdrowy już na meczu w Rybniku. Tam jednak zawiódł na całej linii. Dlatego nie dostał powołania na spotkanie z częstochowskimi Lwami. Trener Stali prawie wyśmiał informacje o wizycie Gundersena w grodzie nad Wartą i jego zaangażowaniu w prace sztabu szkoleniowego Stali.

Do momentu przerwania spotkania Eltrox przegrywał ze Stalą 9 punktami (fot.Włókniarz Częstochowa)

Mecz Gorzów - Częstochowa przerwano przy stanie 32:28. Konia z rzędem temu, kto przewidziałby końcowe rozstrzygniecie. Decyzje zapadną przy zielonym stoliku. Twardy orzech do zgryzienia mają przedstawiciele Komisji Orzekającej Ligi. Walkower dla Włókniarza, bo gospodarz nie zapewnił warunków do rozegrania zawodów? Uznanie wyniku i zwycięstwo Stali? Czy może powtórka zawodów w nowym terminie? Ciekawe!

Oto co na to regulamin sportu żużlowego.  Ale jaka będzie wykładnia zaistniałej sytuacji w Gorzowie?

Moje Bermudy Stal Gorzów - Eltrox Włókniarz Częstochowa 32:23 (przerwany po 10. biegu)