More
  Strona głównaAktualnościPrezes ROW o Lyagerze: „Znalazłem kogoś lepszego”

  Prezes ROW o Lyagerze: „Znalazłem kogoś lepszego”

  -

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik nie zamierza na siłę zatrzymać Andreasa Lyagera. Duńczyk jakiś czas temu porozumiał się z władzami rybnickiego klubu w celu przedłużenia współpracy na sezon 2023. Kilka dni temu wycofał się z wcześniejszych ustaleń.

  – Życzę Andreasowi powodzenia w nowym klubie, a naszym kibicom mogę powiedzieć jedynie tyle, że jego decyzja skłoniła nas do poszukiwań i znalazłem lepszego zawodnika na to miejsce – przekazał prezes Krzysztof Mrozek.

  Czytaj więcej  Kilku zawodników liże rany po wczorajszych karambolach

  Andreas Lyager najpierw zaakceptował warunki nowego kontraktu w Rybniku i możemy tylko domyślać się, że gdy dostał konkurencyjne oferty z innych klubów, nagle zmienił zdanie. Żużlowiec jednak zaprzecza. Jak twierdzi, chciał startować w ROW w 2023 roku. Strony poróżniły się w kwestiach formalnych. Lyager poinformował, że prosił prezesa Mrozka o przesłanie umowy na piśmie. Po czterech tygodniach czekania i próbach interwencji, postanowił dłużej nie czekać.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Andreas Lyager prawdopodobnie wraca do Bydgoszczy

  Prezes ROW rozmawiał z Lyagerem i tłumaczył mu, że regulamin nie pozwala na wcześniejsze dopełnienie formalności – dopiero 1 listopada. Lyager podobno oczekiwał należności finansowej za parafowanie nowej umowy. Pieniędzy nie dostał, gdyż ROW obiecał załatwić sprawę, by nie złamać regulaminu, po sezonie.

  Reklama

  Duńczyk poinformował, że kończy współpracę z ROW. Jego nowym pracodawcą prawdopodobnie będzie Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...