Strona główna Aktualności Puste trybuny martwią prezesów. Przesuną rozgrywki?

Puste trybuny martwią prezesów. Przesuną rozgrywki?

-

Odwołany został Memoriał Edwarda Jancarza. Nie odbędą się sparingi Kolejarza Opole z zielonogórskim Falubazem. Kibice ROW nie zobaczą prezentacji swojej drużyny. Nie dojdzie do skutku również międzypaństwowy pojedynek reprezentacji Polski i Australii w Toruniu oraz Super Mecz, w którym Abramczyk Polonia Bydgoszcz miała podejmować mistrza Polski Fogo Unię Leszno. Nikt na razie nie zdecydował się organizować zawodów żużlowych przy pustych trybunach.

W Polsce do odwołania wprowadzono zakaz organizowania imprez masowych. Zakaz dotyczy wprawdzie imprez organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych, ale  w praktyce odwoływane są także wielkie wydarzenia na  świeżym powietrzu (np. mecze piłkarskie). Można rozgrywać mecze, ale bez udziału publiczności, przy pustych trybunach. Dlatego prawdopodobnie opóźni się start żużlowych rozgrywek ligowych. 16 marca w Bydgoszczy spotkają się prezesi klubów żużlowych i mają podjąć decyzję. Rozmawialiśmy ze sternikami kilku klubów i większość proponuje właśnie opóźnienie startu ligi. Nie wyobrażają sobie meczów bez publiczności. Puste trybuny, to pusta kasa w klubach.

Decyzje są pokłosiem sytuacji w naszym kraju związanej z atakiem epidemii koronawirusa.

– Chcę bardzo mocno zaapelować do wszystkich organizatorów o to, żeby powstrzymali się od organizacji imprez masowych. Żeby je po prostu w najbliższym czasie odwoływali – mówił premier Mateusz Morawiecki między innymi podczas spotkania z działaczami sportowymi. To samo mówiła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk podczas spotkania z przedstawicielami związków sportowych. Można organizować imprezy, ale tylko takie, które zgromadzą mniej niż 1000 osób publiczności. W przypadku jakichkolwiek zawodów żużlowych oznacza to, że trybuny na stadionie będą po prostu puste.

Więcej szczegółów w temacie: „koronawirus i żużlowa liga”, w tym opinie zawodników, znajdą Państwo w nowym, marcowym “Magazynie Żużel”, który bezpłatnie będzie dostępny online już w najbliższy weekend. Aby mieć dostęp do niego wystarczy zapisać się do bezpłatnego newslettera na naszej stronie albo TUTAJ.

 

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Hans Nielsen: data graniczna to lipiec

Hans Nielsen uważa, że do lipca jest czas na wznowienie żużlowych rozgrywek. To data graniczna.Hans Nielsen to legendarny „Profesor z Oxfordu”, menadżer reprezentacji Danii...