Strona główna Aktualności ROW kontra Stal: zdecydują debiutanci?

ROW kontra Stal: zdecydują debiutanci?

-

Niedzielny mecz pomiędzy ROW-em Rybnik a Stalą Gorzów będzie arcyważny dla obu drużyn. W spotkaniu wiele będzie zależeć od zawodników, dla których to spotkanie będzie debiutem w PGE Ekstralidze.

Reklama

W zespole Stali Gorzów w najlepszej żużlowej lidze świata zadebiutuje Wiktor Jasiński. 20-latek zastępuje Mateusza Bartkowiaka, który w dotychczasowych 2 meczach nie zdobył żadnego punktu. Punkty Jasińskiego będą bardzo ważne, bo być może postawa juniorów przechyli w niedzielnym meczu szalę zwycięstwa na którąś ze stron.

Jeśli chodzi o drużynę ROW-u Rybnik, to w jej barwach w PGE Ekstralidze po raz pierwszy pojedzie Rosjanin Siergiej Łogaczow. Jest to bardzo waleczny zawodnik, który pokazał próbkę swoich umiejętności już w zeszłym sezonie w 1. Lidze. Wykręcił wówczas średnią powyżej 2pkt/bieg.

Bartosz Zmarzlik
Dla ROW-u, ale i dla Stali to będzie arcyważny mecz (fot. Magazyn Żużel)

Wydaje się nam, że trener Lech Kędziora dokonał słusznej decyzji, wystawiając Łogaczowa do składu. Patrząc na styl jazdy Rosjanina, na pewno można powiedzieć, że na torze będą się sypały iskry.

Oprócz Jasińskiego i Łogaczowa będziemy oglądać jeszcze dwa minidebiuty.

Powrót Duńczyka

Po raz pierwszy na domowym torze wystartuje w PGE Ekstralidze Kamil Nowacki. Tak się złożyło, że jego pierwszy mecz na rybnickim owalu przypada przeciwko macierzystej drużynie. Nowacki zapewnia jednak, że przygotowuje się do tego meczu, najlepiej jak potrafi. Jego postawa będzie w tym meczu języczkiem u wagi.

Poza tym po raz pierwszy w tym sezonie w meczu ligowym weźmie udział Niels K. Iversen. Doświadczony Duńczyk jest bardzo potrzebny Stali Gorzów, bo w ostatnim spotkaniu przeciwko Motorowi Lublin Gorzowianie wywalczyli, korzystając z ZZ za Iversena tylko 2 punkty. Iversen jest z pewnością zawodnikiem, który może wywalczyć więcej oczek. Nie wiadomo tylko, jak jego organizm będzie reagował na motocyklu po przebytej kontuzji.

Wiemy natomiast, że obie drużyny potrzebują meczowych punktów jak tlenu, bo na razie okupują dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli. Ten, kto przegra niedzielne spotkanie, będzie miał przechlapane do końca sezonu.

Mecz ROW Rybnik vs Stal Gorzów rozpocznie się w niedzielę o godz. 16:30. Transmisja w nSport+.

Reklama


Musisz przeczytać

Anioł w naszym studiu

Przemysław Piasecki, kierownik startu z Unii Leszno nazwał go „najlepiej startującym zawodnikiem w Polsce”. Jest wychowankiem leszczyńskiej Unii, ale dzisiaj nie jest Bykiem, lecz......

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN