Strona główna Aktualności RzTŻ Rzeszów: odpalili transferową bombę

RzTŻ Rzeszów: odpalili transferową bombę

-

RzTŻ Rzeszów przed startem II ligi (o ile do niego dojdzie) odpaliło bombę transferową, która może zmienić układ sił w lidze. Do drużyny na mocy wypożyczenia z Motoru Lublin dołączył Dawid Lampart – zawodnik, który potrafi zrobić różnicę.

Reklama

Przed sezonem rzeszowski zespół był typowany przez ekspertów co najwyżej do zajęcia 4. miejsca w lidze. Zawsze wyżej notowane były: PSŻ Poznań, Wilki Krosno oraz Kolejarz Opole. Teraz rzeczywistość dla Rzeszowian rysuje się w jasnych barwach, bo Dawid Lampart, to żużlowiec, którego w II lidze stać na zdobycze punktowe na poziomie 12-15 punktów.

Starszy z braci Lampartów ma za sobą starty w PGE Ekstralidze oraz I lidze. Już w tych ligach potrafił osiągać przyzwoite wyniki. W II lidze będzie miał status gwiazdy i pewne miejsce w składzie RzTŻ Rzeszów.

RzTŻ Rzeszów
Jeśli tylko RzTŻ Rzeszów będzie miał możliwość jazdy w lidze w najsilniejszym składzie, to pojedzie o coś więcej niż o odjechanie sezonu (fot. Magazyn Żużel)

Dawid Lampart wraca w tym roku do miasta, w którym się wychował. W Stali Rzeszów jeździł w latach 2006-2011, 2013, 2015-2017. To właśnie głównie na swoim torze 30-letni zawodnik powinien być skuteczny.

Po dokonaniu wzmocnienia, formacja seniorska rzeszowskiego zespołu liczy aż 10 żużlowców. Z Tej licznej grupy w podstawowym składzie powinni jeździć: Dawid Lampart, Patryk Rolnicki, Edward Mazur, Adam Ellis, Patrick Hansen. Na pozycjach juniorskich widzimy w pierwszym składzie Marcina Turowskiego (gość) oraz Patryka Zielińskiego.

Jeśli tylko RzTŻ Rzeszów będzie miał możliwość jazdy w lidze w najsilniejszym składzie, to pojedzie o coś więcej niż o odjechanie sezonu. Ekipa ze stolicy Podkarpacia może zagrozić każdej drużynie i być może włączyć się nawet do walki o finał. Na razie czekamy jednak na rozpoczęcie sezonu i już ostrzymy sobie zęby na derby RzTŻ Rzeszów vs Wilki Krosno.

Reklama


Musisz przeczytać

To już pewne: Jason Doyle nie będzie liderem zespołu, zastąpi go...

Jason Doyle chciał wrócić do zespołu, ale okazało się, że jest już za późno. Klub zdążył znaleźć jego następcę – to Artiom Łaguta.Jason Doyle...