Strona główna Aktualności Sąsiad dobry na sparingi

Sąsiad dobry na sparingi

-

Ligowe zespoły mają nadzieję, że zima nie zrobi niespodzianki i w marcu będzie można pojeździć na torze. Trenerzy już uzgadniają terminy pierwszych sparingów. Żeby daleko nie jeździć, dogadują się z sąsiadami.

GKM Grudziądz planuje kontrolny dwumecz z Apatorem Toruń (21-22 marca). Motor Lublin pierwsze towarzyskie ściganie umówił z tarnowską Unią. PGG ROW Rybnik po raz pierwszy po zimowej przerwie zaprezentuje się w konfrontacji z Ostrovią Ostrów Wlkp. Jak się okazuje, ostrowianie przed inauguracja ligi planują maksymalnie 4-5 spotkań kontrolnych, w tym memoriał Rifa Sajtgariejewa.

Reklama

Wstępnie zaplanowano również tzw. super mecz, czyli pojedynek beniaminka I ligi z mistrzem Polski. W ub. sezonie pierwszy raz zorganizowano taki pojedynek, który przyciągnął na stadion sporą rzeszę kibiców. Wówczas mistrzowie Polski z Leszna rozgromili na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wlkp 60:30. Beniaminkiem I ligi w nowym sezonie będzie bydgoska Polonia. Wizyta mistrza Polski w grodzie nad Brdą powinna być gratką dla kibiców. Bydgoszcz jeszcze całkiem nie tak dawno posiadała zespół w ekstralidze i żużlowe tradycje w tym mieście są bardzo bogate.

Reklama

Polonia po trudnym okresie w historii klubu powoli wychodzi z kryzysu. Mimo, że faworytem byliby leszczynianie, to wizyta Emila Sajfutdinowa (w przeszłości startował w Polonii),Janusza Kołodzieja, Piotra Pawlickiego czy Jarosława Hampela pozwoli przypomnieć stare, dobre czasy i ściganie na najwyższym poziomie. Oby do wiosny!

Zdjęcia z “Super Meczu 2019” w Ostrowie Wlkp.
fot.Mariusz Cwojda/Magazyn Żużel

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Dominik Kubera: nie wyklucza zmiany barw

Dominik Kubera niebawem zakończy wiek juniora. 21-latek ze względu na nowość regulaminową w postaci zawodnika do lat 24 w składzie, będzie łakomym kąskiem na...