More
  Strona głównaAktualnościSmutek w Ostrowie! Orzeł minimalnie lepszy w hicie kolejki!

  Smutek w Ostrowie! Orzeł minimalnie lepszy w hicie kolejki!

  -

  W hitowym spotkaniu eWinner 1. Ligi Ostrovia Ostrów uległa Orłowi Łódź 44:46. O losach meczu decydował ostatni wyścig dnia.

  Reklama

  Ostrovia Ostrów od dwóch lat nie przegrała na własnym obiekcie żadnego spotkania. Ostrowianie w tym sezonie pokonali nawet bardzo mocnego Apatora Toruń. W spotkaniu z Orłem gospodarze mieli jednak za mało argumentów. W składzie było kilka dziur i to zaważyło na minimalnej porażce.

  fot. www.polskizuzel.pl/Adrian Skorupski
  Mecz trzymał w napięciu od początku do samego końca (fot. www.polskizuzel.pl/Adrian Skorupski)

  Mecz trzymał w napięciu od początku do samego końca. Wynik praktycznie cały czas oscylował wokół remisu. Wydaje się, że kluczowym momentem spotkania był wyścig dziewiąty. W nim para Orła, czyli Norbert Kościuch – Aleksandr Łoktajew przywiozła za swoimi plecami doświadczonych żużlowców gospodarzy, Tomasza Gapińskiego oraz Grzegorza Walaska. Po tym wyścigu Orzeł zbudował czteropunktową przewagę, która w końcówce meczu okazała się bezcenna.

  Czytaj więcej  Bydgoszcz pod wodzą Francuza, a Gniezno Szweda

  W dzisiejszym starciu nie oglądaliśmy zbyt wielu mijanek, ale wszystko wynagrodziła dwunasta gonitwa. W niej Adrian Cyfer długo walczył o drugie miejsce z Piotrem Pióro, a później rozpędził się do takiego stopnia, że wpadł równo na metę z Aleksandrem Łoktajewem. Sędzia długo nie wiedział, komu przyznać trzy punkty, ale ostatecznie zgarnął je zawodnik Orła.

  Przed biegami nominowanymi wynik brzmiał 38:40. W biegu czternastym Cyfer pewnie wygrał i pokazał, że dwunasty wyścig nie był jednorazowym wyskokiem. Ostatni na metę przyjechał jednak Grzegorz Walasek i gospodarze musieli zadowolić się biegowym remisem. Podobny scenariusz miała ostatnia gonitwa. Zwyciężył nieomylny dzisiaj Nicolai Klindt, ale ostatni linię mety minął Tomasz Gapiński i dwupunktowe zwycięstwo Orła w całym spotkaniu stało się faktem.

  Czytaj więcej  Ostrovia: trudno w to uwierzyć, ale Grzegorz Walasek zacisnął zęby i...

  Łodzianie zgarnęli dwa punkty meczowe oraz punkt bonusowy i przesunęli się na 2. miejsce w tabeli. Prawdziwym ewenementem był występ Norberta Kościucha, który zdobył 6 punktów i uwaga… 5 bonusów. Naprawdę rzadko widuje się, aby przy nazwisku zawodnika było aż tyle bonusów.

  Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów- Orzeł Łódź 44:46

  Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów

  9. Grzegorz Walasek – 7 (3,1,0,3,0)

  10. Tomasz Gapiński – 9+1 (3,3,1,2*,0)

  11. Adrian Cyfer – 9 (0,2,2,2,3)

  12. Rafał Okoniewski – 1+1 (-,-,1*,0)

  13. Nicolai Klindt – 15 (3,3,3,3,3)

  14. Kacper Grzelak – 0 (0,0,0)

  15. Sebastian Szostak – 2 (2,0,0)

  16. Jonas Jeppesen – 1 (1,0)

  Orzeł Łódź 

  1. Norbert Kościuch – 6+5 (1*,1*,2*,1*,1*)

  2. Aleksandr Łoktajew – 12 (2,2,3,3,2)

  3. Rohan Tungate – 5 (2,1,2,0)

  4. Daniel Jeleniewski – 9+2 (2,3,1*,2,1*)

  5. Marcin Nowak – 8 (0,2,3,1,2)

  6. Aleksander Grygolec – 2+1 (1,1*,0)

  7. Piotr Pióro – 4 (3,0,1)

  8. Mateusz Dul – ns

  fot. www.polskizuzel.pl/Adrian Skorupski

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...