Jest porozumienie w temacie transferu nowego zawodnika, który zasili szeregi Stelmet Falubazu Zielona Góra. W drużynie z grodu Bachusa będzie startował Robert Lambert.
Brytyjczyk w tym roku reprezentował barwy Speed Car Motoru Lublin. Sezonu jednak nie zaliczy do udanych. Miał nadzieję na lepsze wyniki. W tej sytuacji postanowił zmienić otoczenie i odbudować formę w nowym klubie.

Lambert w ostatnich trzech sezonach był najlepszym zawodnikiem w Wielkiej Brytanii w kategorii do lat 21. W Falubazie jest idealnym kandydatem na pozycję nr 8. Ale może być również podstawowym zawodnikiem w ekipie trenera Piotra Żyto. Pod warunkiem, że jego wyniki pójdą w górę.
Zielonogórzanie rozstali się z Nicki Pedersenem (dzisiaj podpisał dwuletni kontrakt z GKM Grudziądz) i na jego miejsce prawdopodobnie przyjdzie Antonio Lindbaeck.

W szeregach czwartej drużyny PGE Ekstraligi zostają m. in. Patryk Dudek, Martin Vaculik, Piotr Protasiewicz i Michael J.Jensen. To oni własnie mają stanowić trzon zespołu plus “Toninho”, Lambert i krajowi juniorzy.