Strona główna Aktualności To dlatego Start Gniezno sięgnął po Kildemanda

To dlatego Start Gniezno sięgnął po Kildemanda

-

Transfer Petera Kildemanda do Startu Gniezno wywołał wśród kibiców sporo emocji. Wielu z nich zastanawia się, czy Duńczyk wreszcie wróci do dawnej dobrej dyspozycji i spełni oczekiwania. W jego możliwości mocno wierzy menedżer Startu, Rafael Wojciechowski.

Reklama

Na rynku transferowym w eWinner 1. Lidze było wiele gorących nazwisk. Do Gniezna równie dobrze mogli trafić tacy zawodnicy, jak: Michael Jepsen Jensen czy Niels K. Iversen. Włodarze klubu jednak zdecydowali się sięgnąć po Petera Kildemanda, który w ostatnich sezonach zawodził na całej linii. „Pająk” nie zachwycił nawet w minionym sezonie, gdy jeździł w pierwszoligowym Wybrzeżu Gdańsk. Co było zatem powodem ściągnięcia Duńczyka do Gniezna?

Czytaj więcej  Mamy odwołaną kolejkę I i II ligi

– Po zatrzymaniu trzech liderów z sezonu 2020 mieliśmy określony budżet na pozostałych zawodników. Przyznam szczerze, że nasze pole manewru było trochę ograniczone. Peter Kildemand był naszym pierwszym wyborem. Tego zawodnika polecił nam Fredrik Jakobsen – powiedział Rafael Wojciechowski.

Peter Kildemand był pierwszym wyborem Startu Gniezno (fot. Magazyn Żużel)

Jednocześnie menedżer gnieźnieńskiego zespołu zaznacza, że klub nie nakłada wielkiej presji na Kildemanda. Główny ciężar zdobywania punktów ma spoczywać na zawodnikach, którzy byli liderami zespołu w sezonie 2020.

Czytaj więcej  2.liga się waha. Nie wszystkie kluby chcą startować

– Na chwilę obecną Kildemand jest zatrudniony jako solidna druga linia, a może także stać się jednym z liderów zespołu. Uważam, że Duńczyk jest w stanie punktować na odpowiednim poziomie – dodał Wojciechowski.

Jeśli Kildemand zawiedzie po raz kolejny, to na włodarzy Startu Gniezno posypią się gromy. Z drugiej strony 31-latek kilka lat temu był zawodnikiem światowej czołówki, jeździł w cyklu Grand Prix, więc równie dobrze może sobie przypomnieć swoje najlepsze lata. Kildemand ma efektowną sylwetkę na torze i potrafi świetnie atakować pod bandą. Być może tym zaskarbi sobie sympatię fanów Startu Gniezno i podbije eWinner 1. Ligę żużlową.

Reklama


Musisz przeczytać

Jedyna taka na świecie

Pierwsza na świecie i prawdopodobnie jedyna cyfrowa biblioteka żużlowa funkcjonuje w Lesznie. Choć akurat miejsce jej funkcjonowania jest informacją najmniej istotna – korzystać może...

Nowy sternik w Starcie