Strona główna Aktualności Unia vs Stal: gorzowianie potwierdzili beznadziejną formę

Unia vs Stal: gorzowianie potwierdzili beznadziejną formę

-

Już trzy lata, jak Unia Leszno pozostaje niepokonana we własnej twierdzy na “Smoku”. Mistrzowie Polski w ramach kontynuacji zwycięskiej pasji pokonali Moje Bermudy Stal Gorzów 55:35. Przy okazji, dorzucając kilka okrągłych liczb.

Mecz jak mecz – żadne wielkie widowisko. Gorzowianie potwierdzili, że w tym sezonie mają kłopoty, by nie pisać bardziej dosadnie, że po prostu są słabi i widmo degradacji zagląda im w oczy. Samym Bartoszem Zmarzlikiem ekstraligi nie obronią. Chyba, że znajdzie się jeszcze słabsza drużyna w lidze np. PGG ROW Rybnik i ona spadnie do I ligi.

Czytaj więcej  Prezes Stali Gorzów pisze do władz ekstraligi

Lepiej niż we wcześniejszych występach zaprezentował się Niels Kristian Iversen. Zapunktował Duńczyk, to znowu dziury w składzie pozostawili po sobie Krzysztof Kasprzak – tylko 5 pkt oraz Szymon Woźniak – 2. Kim mieli straszyć i atakować, mając półtora zawodnika, powiedzmy: dwóch. Walczącego Zmarzlik i dwóch Duńczyków, Thomasa Andersa i “PUK”-a, chociaż i tak obaj zaprezentowali połowę swoich możliwości.

Czytaj więcej  Fogo Unia Leszno: do rekordu brakuje czterech zwycięstw

W Fogo Unii Leszno po staremu, czyli wszyscy podopieczni trenera Piotra Barona lekko przestraszeni poprzednim meczem, gdy Falubaz Zielona Góra ruszył na nich ze zdwojoną siłą. Teraz byli czujni i przez całe zawody punktowali przeciwnika. Emil Sajfutdinow już zdążył przyzwyczaić leszczyńskich kibiców, że na niego zawsze można liczyć. Za to bardzo dobry występ zaliczył Bartosz Smektała. 22-latek pojechał najlepszy mecz w tym sezonie.

Bartosz Smektała
Bartosz Smektała pojechał najlepszy mecz w tym sezonie (fot. Magazyn Żużel)

Trochę statystyki

Na koniec jeszcze o dwóch wydarzeniach statystycznych. Janusz Kołodziej w meczu ze Stalą zdobył swój 900 punkt dla Unii Leszno. Co ciekawe, mecz z gorzowianami był setnym ligowym występem “Koldiego” w barwach leszczyńskiego klubu.

Janusz Kołodziej
Janusz Kołodziej w meczu ze Stalą zdobył swój 900 punkt dla Unii Leszno (fot. Magazyn Żużel)

Z racji, że był to pierwszy mecz rundy rewanżowej PGE Ekstraligi zwycięzca dwumeczu (104:76) otrzymuje bonus. Tym samym, mistrzowie Polski wygrali za 3 pkt i mogą spokojnie przygotowywać się do kolejnego występu. Teraz czeka ich zaległy mecz w Częstochowie.

Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 55:35

Fogo Unia Leszno:

9. Emil Sajfutdinow (2*,3,3,2,3) 13+1

10. Janusz Kołodziej (3,1,2*,3) 9+1

11. Bartosz Smektała (3,3,3,3,1) 13

12. Jaimon Lidsey (1,0,1,0) 2

13. Piotr Pawlicki (3,1,3,2*,1*) 10+2

14. Szymon Szlauderbach (0,1,1) 2

15. Dominik Kubera (3,0,1,2) 6

Moje Bermudy Stal Gorzów

1. Krzysztof Kasprzak (1,2*,1,1,0) 5+1

2. Niels Kristian Iversen (0,3,0,2,3) 8

3. Szymon Woźniak (0,2,0,0) 2

4. Bartosz Zmarzlik (2,1*,2,3,2) 10+1

5. Anders Thomsen (2,2,2,1,0) 7

6. Rafał Karczmarz (2,0,0) 2

7. Wiktor Jasiński (1*,0,0) 1+1

8. Kamil Pytlewski – nie startował

 

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...