More
  Strona głównaI ligaAbramczyk Polonia BydgoszczW Bydgoszczy ścigali się na żyletki, czyli jak Francuz wyczyniał cuda

  W Bydgoszczy ścigali się na żyletki, czyli jak Francuz wyczyniał cuda

  -

  Niesamowite spotkanie zaserwowały nam drużyny z eWinner 1. ligi żużlowej. W tym spotkaniu mieliśmy wszystko. Mecz na styku, mijanki i nawet czerwoną kartkę. Ostatecznie Polonia Bydgoszcz pokonała Orła Łodź 47:43.

  Reklama

  Oba zespoły od samego początku spotkania były bojowo nastawione. Już w pierwszej serii widzieliśmy mijanki na torze, ale lepiej wypadli Bydgoszczanie, którzy po czterech wyścigach prowadzili 14:10.

  Później mieliśmy pasmo genialnych wyścigów oraz ostrej jazdy. W piątym wyścigu do samej kreski o drugie miejsce walczyli Lyager oraz Tungate. Górą w tym pojedynku był ten drugi. W siódmym wyścigu młodzieżowiec Orła Łódź Piotr Pióro świetnie walczył o drugie miejsce z Davidem Bellego, ale ostatecznie górą był Francuz. Właśnie po tym wyścigu mecz „zaczął” się od nowa, bo było 21:21.

  Wisienka na torcie

  Następne dwa wyścigi, to wspomniana już wyżej ostra jazda za którą karani byli zawodnicy Orła Łódź. Z powtórki wyścigu ósmego został wykluczony Marcin Nowak, który w pierwszej odsłonie podciął Kamila Brzozowskiego. Natomiast Aleksandr Łoktajew po sprokurowaniu wypadku Davida Bellego w wyścigu dziewiątym dostał czerwoną kartkę i tym samym został wykluczony do końca zawodów.

  Czytaj więcej  David Bellego, czyli muszkieter w Bydgoszczy

  Atak na Francuza rzeczywiście był ostry, ale ciężko powiedzieć czy decyzja pana sędziego była słuszna. Na pewno brak Łoktajewa był kluczowym w dalszej fazie meczu.

  Następne wyścigi były w większości równie emocjonujące co poprzednie, ale po spotkaniu głównie będzie się mówiło o Davidzie Bellego. Po pierwsze Bellego po upadku z Łoktajewem chciał mu sam wymierzyć sprawiedliwość, ale powstrzymało go przed tym kierownictwo bydgoskiego klubu. Po drugie Francuz fatalnie wychodził ze startu, ale na dystansie wyczyniał cuda. Po szerokiej obierał kapitalne ścieżki i potrafił w efektowny sposób wyprzedzać rywali. Wisienką na torcie była jego walka z parą Łodzian w piętnastym wyścigu, z której wyszedł zwycięsko.

  Trzeba przyznać, że bieg piętnasty mógłby już teraz zostać wybrany wyścigiem kolejki, ale na ostatnim łuku Dawid Lampart ostro zaatakował Norberta Kościucha i spowodował jego upadek. Tym samym Lampart nieco zepsuł pozytywny wydźwięk tego wyścigu. Po tym co zrobił jednak David Bellego, to jemu możemy przyznać tytuł MVP spotkania.

  Po tym meczu wiemy też, że spotkania eWinner 1. ligi żużlowej są dużo ciekawsze od spotkań PGE Ekstraligi.

  Czytaj więcej  Żużlowe meczycho w Gdańsku! eWinner 1. liga żużlowa ruszyła!

  Punktacja meczu:

  Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 47

  9. David Bellego – 10+2 (1,2,2*,2*,3)

  10. Dimitri Berge – 7 (3,0,3,0,1)

  11. Andreas Lyager – 6 (0,1,2,3)

  12. Dawid Lampart (gość) – 10+1 (3,3,1*,3,w)

  13. Kamil Brzozowski – 6+1 (2*,1,1,2,0)

  14. Tomasz Orwat – 6 (3,1,2)

  15. Mateusz Błażykowski – 2 (1,0,1)

  16. Nikodem Bartoch – ns

  Orzeł Łódź – 43

  1. Norbert Kościuch – 9 (3,3,1,1,1)

  2. Aleksandr Łoktajew – 2+1 (0,2*,w,w)

  3. Rohan Tungate – 15+1 (2*,2,3,3,3,2)

  4. Marcin Nowak – 2 (2,0,w,0,-)

  5. Daniel Jeleniewski – 10+1 (1,3,3,1,2*)

  6. Mateusz Dul – 0 (0,-,0)

  7. Piotr Pióro – 5 (2,1,2)

  8. Aleksander Grygolec – 0 (0)

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...