Strona główna Aktualności W Gdańsku zmiany nie tylko w sztabie szkoleniowym. Gwiazdy na celowniku

W Gdańsku zmiany nie tylko w sztabie szkoleniowym. Gwiazdy na celowniku

-

W zespole Wybrzeża Gdańsk wiadomo już coraz więcej. Nowym trenerem drużyny został Piotr Szymko. Jest to powrót tego szkoleniowca do gdańskiego. To jednak nie wszystko. Okazuje się, że w Gdańsku oprócz zmian w sztabie szkoleniowym zmieni się również nieco nawierzchnia toru.

Reklama

Wybrzeże po słabym sezonie (oczekiwania były większe) już zatrudniło nowego menadżera, na teraz trenera. Do klubu po trzech latach wrócił Piotr Szymko. To ma głównie czuwać Nad przygotowaniem toru do zawodów. Z pewnością Wybrzeże będzie chciało u siebie zbudować twierdzę, bo w ostatnim sezonie zanotowało na własnym torze aż trzy porażki. W sezonie 2021 gdańszczanie mają walczyć o finał ligi, więc nie mogą sobie pozwolić na tak dużą ilość wpadek na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego.

Piotr Szymko wraca do Wybrzeża w roli trenera młodzieży i toromistrza (fot. www.wybrzezegdansk.pl)

– Chcemy, aby na naszym torze była dosypana nawierzchnia. W tym kierunku na pewno pójdziemy. Jesteśmy już w trakcie przygotowywania dokumentów do miasta. Zamierzamy mieć większe pole manewru na torze. Ostatnio nowy materiał był dosypywany w 2012 roku, więc tor został już mocno wyeksploatowany – mówi Eryk Jóźwiak, menadżer Wybrzeża Gdańsk.

Reklama

Wygląda na to, że na nowej nawierzchni gdańskiego toru mogą zameldować się gwiazdy, bo w gdańskim zespole zanosi się na kolejne personalne zmiany.

Pod znakiem zapytania stanęła przyszłość w Wybrzeżu Petera Kildemanda, Jacoba Thorsella i Kacpra Gomólskiego. Małe szanse na przedłużenie kontraktu ma Robert Chmiel, który prawdopodobnie poszuka sobie miejsca w 2.lidze lub uratuje go przepis U24 i jeszcze znajdzie robotę na zapleczu ekstraligi. Wybrzeże cały czas rozpatruje kandydatury na nowych członków drużyny.

W tej chwili najwyżej stoją akcje Nielsa K. Iversena oraz Antonio Lindbaecka. Obaj zawodnicy nie mogą raczej liczyć na angaż w PGE Ekstralidze, ale w eWinner 1. lidze ich wartość będzie ogromna. Rozmowy toczą się jeszcze z Michaelem Jepsenem Jensenem, który jest niepewny pozostania w Falubazie Zielona Góra.

fot. www.wybrzezegdansk.pl

Reklama


Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...