Strona główna Publicystyka W wyścigu po rekord Pawlicki goni Golloba i Protasiewicza. Ale czy dogoni?

W wyścigu po rekord Pawlicki goni Golloba i Protasiewicza. Ale czy dogoni?

-

Tempo w pogoni za rekordami zaczyna podkręcać Piotr Pawlicki. Rekordzistą pozostaje Tomasz Gollob, chociaż i Piotr Protasiewicz już może pochwalić się wynikiem na miarę rekordu.

– Panowie, walczcie i gońcie mnie w ilości zdobytych złotych medali – zaapelował do swoich kolegów-żużlowców z dużą życzliwością i uznaniem Tomasz Gollob, który zakończył karierę z powodu kontuzji – wypadek na motocyklu przerwał jego wspaniała przygodę z czarnym sportem.

Czytaj więcej  Tomasz Gollob: właśnie takich ekspertów potrzebuje telewizja!

Piotr Pawlicki w środę w Gdańsku zdobył swój czwarty tytuł mistrzowski w jeździe parami i zrównał się pod względem ilości złotych medali MPPK z starszymi od siebie klubowymi kolegami: Romanem Jankowskim i Janem Krzystyniakiem.

Piotr Pawlicki
Piotr Pawlicki w środę w Gdańsku zdobył swój czwarty tytuł mistrzowski w jeździe parami (fot. Magazyn Żużel)

– Będę walczył dalej – obiecuje Piotr Pawlicki, który od dwóch sezonów nie schodzi z najwyższego stopnia podium MPPK. W Gdańsku odniósł sukces razem z Dominikiem Kuberą. Rok wcześniej świętował zdobycie złotego medalu wspólnie z Jarosławem Hampelem. Unia Leszno zdobyła 10 złotych medali MPPK.

Czytaj więcej  Piotr Protasiewicz i jego rekord

W statystycznym zestawieniu króluje Tomasz Gollob. Najbardziej utytułowany polski żużlowiec aż 11 razy sięgnął po złoto MPPK. W sumie wywalczył aż 15 medali w jeździe parami. W środę w kategorii „najwięcej medali” wyprzedził go Protasiewicz. Wychowanek zielonogórskiego Falubazu dołożył do swojej kolekcji srebrny krążek – zdobył 16 medali (5 złotych, 10 srebrnych, 1 brązowy), w tym kilka jeżdżąc w parze z Tomaszem Gollobem z czasów ich wspólnych startów w Polonii Bydgoszcz. Gollob osobiście pogratulował Protasiewiczowi zdobycia medalu i świetnej postawy, mimo upływu lat.

– Tomasza Golloba ciężko będzie dogonić. Był świetnym żużlowcem i medali zdobył bardzo dużo – kręci głową z uznaniem Piotr Pawlicki.

Najwięcej złotych medali MPPK (czołówka klasyfikacji)

1. Tomasz Gollob – 11 złotych, 4 srebrne

2. Jacek Gollob – 6 złotych, 2 srebrne

3. Piotr Protasiewicz – 5 złotych, 10 srebrnych, 1 brązowy

Najwięcej medali MPPK (czołówka klasyfikacji)

1. Piotr Protasiewicz – 16 (5-10-1)

2. Tomasz Gollob – 15 (11-4-0)

3. Roman Jankowski – 8 (4-4-0)

Jerzy Rembas – 8 (4-2-2)

Najwięcej medali MPPK (klasyfikacja klubowa – czołówka)

1. Stal Gorzów – 22 (9-7-6)

2. Unia Leszno – 20 (10-8-2)

3. Polonia Bydgoszcz – 19 (11-6-2)

Musisz przeczytać

A jednak Pawlicki w GKM Grudziądz!

Nie miał lekkiego życia w tym sezonie, ale jak przystało na prawdziwego mężczyznę, spróbuje naprawić to, co zepsuł. Przemysław Pawlicki dostał kolejną szansę. W...

W Lesznie to nie działa