Strona główna Aktualności Wiadomo, kto pokaże drugą ligę

Wiadomo, kto pokaże drugą ligę

-

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zostało przygotowane wstępne porozumienie i to TV Motowizja będzie drugi rok z rzędu transmitować mecze żużlowej drugiej ligi. Czekamy teraz na oficjalny komunikat Polskiego Związku Motorowego i telewizji w tej sprawie.

Na prośbę prezesów klubów, występujących w 2.lidze nie będzie zawodów organizowanych w piątki, jak to miało miejsce w ub. sezonie. Zawody o drugoligowe punkty będą rozgrywane w soboty i niedzielę. Podobnie jak w poprzednim sezonie, mecze w najniższej klasie rozgrywkowej będą organizowane w godzinach południowych, by nie kolidowały z meczami PGE Ekstraligi i eWinner 1 ligi.

Czytaj więcej  No i stało się! Jaimon Lidsey „upolowany”!

Redaktor Gabriel Waliszko, szef żużlowego projektu w TV Motowizja (fot. Magazyn Żużel)

Motowizja pokaże na żywo dwa wybrane mecze z każdej kolejki. Oferta na pewno jest interesująca. Wyzwaniem będą zapewne transmisje z zawodów rozgrywanych w Niemczech i na Łotwie, chociaż Motowizja posiada doświadczenie, gdyż w 2021 roku pokazywała mecze organizowane w niemieckim Wittstock. Teraz dołączyły dwa kolejne miasta spoza Polski – łotewski Daugavpils i niemiecki Landshut.

Reklama

Do rywalizacji w 2. lidze zgłosiło się 7 zespołów – oprócz trzech zagranicznych, Kolejarz Opole, Stal Rzeszów, PSŻ Poznań i Kolejarz Rawicz.

Reklama


Must Read

Jutro odpalą silniki!

Jeśli pogoda nie spłata figla, to jutro o godz. 12 odbędzie się pierwszy trening na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Żużlowcy Arged Malesa Ostrovii nie...