Strona główna Aktualności Wilki Krosno chcą się utrzymać w 1. lidze? Daniel Jeleniewski twierdzi coś...

Wilki Krosno chcą się utrzymać w 1. lidze? Daniel Jeleniewski twierdzi coś innego

-

Wydaje się, że Wilki Krosno powinny celować w utrzymanie w eWinner 1. lidze. Nowy nabytek klubu, Daniel Jeleniewski twierdzi jednak, że zespół marzy o czymś zdecydowanie większym.

Reklama

Daniel Jeleniewski w okresie transferowym przeniósł się do Krosna z Orła Łódź. Oprócz niego do zespołu trafii m.in. Andrzej Lebiediew, Peter Ljung, czy też Mateusz Szczepaniak. Formacja seniorska Wilków wygląda okazale. Jeleniewski twierdzi, że krośnianie są w stanie powtórzyć niedawny wyczyn Motoru Lublin i zanotować dwa awanse z rzędu.

Chcemy awansować do PGE Ekstraligi zapowiada Daniel Jeleniewski (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

– Chcemy zrobić to samo, co Motor. W przyszłym roku też chcemy awansować – powiedział zawodnik w audycji w audycji “Pięć Jeden” w „Radiu Freee”

– Drużyna została dobrana dość dobrze, myślę że zespół jest mocny. Celem podstawowym będzie utrzymanie, bo na pewno będzie nam bardzo trudno. Beniaminkowi zawsze jest trudno, ale po cichu, nie ma co ukrywać, liczymy na pierwszą czwórkę – dodał Jeleniewski.

Czytaj więcej  Speedway Grand Prix we Wrocławiu dopiero za rok

O ile w formacji seniorskiej Wilki mają kim straszyć, o tyle zestaw juniorski pozostawia aktualnie wiele do życzenia. W kadrze zespołu jest tylko wychowanek klubu Kacper Przybylski. Klub musi wypożyczyć kogoś z innej drużyny, aby uzupełnić skład. Na rynku jednak brakuje wartościowych juniorów.

Tym samym seniorzy muszą na siebie wziąć ciężar odpowiedzialności za wynik. Jeśli wszystko pójdzie po myśli doświadczonych zawodników z Krosna, być może słowa Jeleniewskiego o awansie do pierwszej czwórki rozgrywek staną się realne.

Reklama


Musisz przeczytać

Roman Jankowski zdradza, kto jest najbliżej występów w Ekstralidze

Fogo Unia Leszno rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Treningi w sali gimnastycznej prowadzi trener Michał Turyński. W szeregach leszczyńskich Byków znalazła się liczna grupa...