Strona główna Aktualności Wilki Krosno z awansem i... z liderem na przyszły sezon

Wilki Krosno z awansem i… z liderem na przyszły sezon

-

Cellfast Wilki Krosno z przytupem awansowały do finału play off eWinner 1.ligi żużlowej, pokonując w półfinale Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Rewanżowy mecz w Krośnie zakończył się wygraną gospodarzy 55:35.

Reklama

Krośnieńskie Wilki oprócz wysokiego zwycięstwa dodatkowo przygotowały dla swoich kibiców niespodziankę. Jest nią nowy kontrakt Andrzeja Lebiediewa. Żużlowiec parafował umowę, która zobowiązuje go do reprezentowania klubu w sezonie 2022.

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Andrzej Lebiediew zostaje w Krośnie

Łotysz jest jednym z liderów krośnieńskiej drużyny i jednocześnie czołową postacią eWinner 1.ligi. Lebiediew w meczu ze Zdunek Wybrzeżem przegrał tylko jeden wyścig. W 15.biegu zameldował się na mecie na 3 pozycji. Szybsi od niego okazali się kolega z zespołu Mateusz Szczepaniak oraz Wiktor Kułakow. Lebiediew okazał się najlepszym zawodnikiem meczu, zdobywając w sumie 13 pkt. Łotysz ze średnią biegową 2,22 pkt zajmuje 4 miejsce na liście rankingowej najskuteczniejszych żużlowców na zapleczu ekstraligi. Pierwsze miejsce zajmuje jego klubowy kolega Tobiasz Musielak – 2,29 pkt.

Dzisiaj Wilki poznają swojego rywala w finale play off. Będzie nim Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. lub ROW Rybnik. Pierwszy mecz z udziałem obu zespołów rozegrany w Rybniku zakończył się wygraną gości 45:44. Dzisiaj o g. 14 zaplanowano rewanż na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wlkp.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...