More
  Strona głównaAktualnościWypadek Ryana Douglasa klatka po klatce

  Wypadek Ryana Douglasa klatka po klatce

  -

  Ryan Douglas i Wiktor Przyjemski nie będą mile wspominać niedzielnego meczu Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz ze SpecHouse PSZ Poznań i to nie tylko z uwagi na wynik (porażka 38:51), ale również z powodu wypadków. Doszło do nich w 14 biegu i w powtórce.

  Australijczyk na drugim wirażu wpadł na jadącego przed nim Francisa Gustsa i poleciał na tor. Jadący za Australijczykiem Kacper Gomólski próbował ratować sytuację i upadając zdusił motor, żeby nie wjechać z impetem Douglasa. Wypadek wyglądał bardzo niebezpiecznie. Gomólski wstał z toru i podbiegł do Douglasa, próbując mu pomóc. Ale widział jaka jest sytuacja i natychmiast wzywał pomoc lekarską. Karetka zabrała Australijczyka do szpitala.

  Mało tego, w powtórce wyścigu na pierwszym wirażu wywrócił się Przyjemski. Młody zawodnik wrócił do parku maszyn i po oględzinach lekarskich i przede wszystkim po ocenie jak się czuje, wycofał się z zawodów.

  Reklama

  Szczęście w nieszczęściu, obaj uniknęli poważniejszych konsekwencji. Ryan Douglas i Przyjemski są poobijani – bez złamań. Lekarze zalecili im krótką przerwę w startach. Przyjemski ma stłuczone ścięgna prawego nadgarstka. Już wiadomo, że nie będzie mógł wziąć udziału w zaplanowanych na wtorek testach nawierzchni toru, która przygotowano na Stadionie Narodowym w Warszawie na sobotni turniej SPeedway Grand Prix.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Rozpędzony Motor Lublin jedzie po mistrzostwo Polski

  Kolejny przystanek - Leszno - lublinianie zaliczyli z przytupem. Motor Lublin jako jedyna zespół w PGE Ekstralidze pozostaje niepokonany. Wczoraj na "Smoku" zwyciężył 47:43.Tropikalny...