Strona główna Aktualności Zbigniew Boniek: "Polonia Bydgoszcz za 2-3 lata wróci do ekstraligi"

Zbigniew Boniek: “Polonia Bydgoszcz za 2-3 lata wróci do ekstraligi”

-

Reklama

Zbigniew Boniek, świetny piłkarz przed laty, aktualnie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i od zawsze kibic żużlowy, który zaangażował się w działalność Polonii Bydgoszcz. Boniek zdradził plany Polonii i zasugerował możliwe ruchy kadrowe.

Boniek pochodzi z Bydgoszczy i od najmłodszych lat grał w piłkę , ale nie tylko. Kibicował żużlowcom Polonii i tak mu zostało do dzisiaj. Więcej – wspiera działalność bydgoskiego klubu. Jest na bieżąco i jego przemyślenia i doświadczenia w sportowej działalności są cenne. Korzysta z nich, czego nie kryje, prezes Polonii Jerzy Kanclerz.

– Zakładaliśmy, że do I ligi awansujemy w tym roku, więc jesteśmy jeden rok do przodu. Z powodu pandemii wiele rzeczy się jednak skomplikowało. Na ten moment w lidze są przynajmniej dwie, trzy mocniejsze drużyny – uważa Zbigniew Boniek, który udzielił obszernego wywiadu “Przeglądowi Sportowemu”. Rozmowa z nim wzbogaciła tradycyjny “Skarb Kibica”.

– My już mamy kolejkę zawodników, którzy deklarowali, że po awansie chcą jeździć w Polonii – mówi Zbigeniew Boniek (fot. Magazyn Żużel)

Beniaminek z zapleczem

Bydgoska Polonia jest beniaminkiem na zapleczu ekstraligi. W grodzie nad Brdą tradycje żużlowe są bardzo bogate i zapewne władze klubu, samorząd, sponsorzy i kibice nie zadowolą się startami w 1.lidze. Na Sportowej pracują i myślą przyszłościowo.

Na razie bydgoska Polonia jest beniaminkiem na zapleczu ekstraligi.

– My już mamy kolejkę zawodników, którzy deklarowali, że po awansie chcą jeździć w Polonii.(…) Cała kolonia fantastycznych rosyjskich żużlowców mieszka w Bydgoszczy, a przecież każdemu jest wygodniej występować w swoim mieście. Zupełnie serio, moim zdaniem w ciągu dwóch, trzech lat Polonia awansuje do elity – zapowiada na łamach “PS” Zbigniew Boniek.

W Bydgoszczy mieszkają m. in. Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, Andriej Kudriaszow. W Bydgoszczy swoją bazę sprzętową posiada Gleb Czugunow. Dwaj pierwsi, to absolutna czołówka światowa. Oba posiadają polski paszport. Sajfutdinow jest liderem leszczyńskich Byków, Łaguta jest najlepszym zawodnikiem MrGarden GKM Grudziądz. Czugunow jako jedyny z wymienionych zawodników startuje w PGE Ekstralidze z polska licencją.

Musisz przeczytać

Tomasz Gollob: do Bydgoszczy wracają duże imprezy

Tomasz Gollob pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji mistrzostw Europy SEC. Odbędą się one 8 lipca w grodzie nad Brdą. Gollob to...